" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

BU HİZMET FAKİRLİĞİNİN SEBEBİ NE?

  Cumhuriyet Halk Partisi Karasi ilçe başkanlığı geçtiğimiz günlerde Yaylacık mahallesine yaptıkları ziyaretin ardından gördükleri hizmet eksikliği hakkında bir basın açıklamasında bulundular. CHP Karasi ilçe başkanlığı tarafından yapılan açıklamada “Çalışmalarımız tüm hızıyla devam ederken, geçtiğimiz gün yönetimimizden ve gençlik kollarından arkadaşlarımız ile; Yaylacık, Çaypınar, Yaylabayır, Kamçılı ve Yeniköy mahalle muhtarlarımızı ziyaret ettik. Ardından mahallede ki […]

BU HİZMET FAKİRLİĞİNİN SEBEBİ NE?
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

 

Cumhuriyet Halk Partisi Karasi ilçe başkanlığı geçtiğimiz günlerde Yaylacık mahallesine yaptıkları ziyaretin ardından gördükleri hizmet eksikliği hakkında bir basın açıklamasında bulundular.

CHP Karasi ilçe başkanlığı tarafından yapılan açıklamada “Çalışmalarımız tüm hızıyla devam ederken, geçtiğimiz gün yönetimimizden ve gençlik kollarından arkadaşlarımız ile; Yaylacık, Çaypınar, Yaylabayır, Kamçılı ve Yeniköy mahalle muhtarlarımızı ziyaret ettik. Ardından mahallede ki vatandaşlarımızla sohbet edip sorunlarını dinledik. Yaylacık mahallemizde;  Seçim zamanı bırakılan taşlar hala yerinde duruyor. En fazla Cumhuriyet Halk Partisine oy veriliyor diye yolları döşenmeyen mağdur mahallelerimizden birisi olan Yaylacık mahallesi sakinleri artık isyan ediyor.  Yollar hala neden yapılmıyor? Bu hizmet fakirliğinin sebebi nedir? Yaylacık mahallesi neden Karesi de üvey evlat muamelesi görüyor? Yaylacık Mahallemiz ardından; Yeniköy mahallesinde dolaşmaya çıktık, ‘’Bir dere var burada başkanım, görmeni isteriz’’ dediler. Muhtarım ve mahalle sakinleri ile dereye gittik, gördüklerimiz inanılır gibi değildi. Derenin etrafında adeta bir şehir çöplüğü var! Köyün ortasından geçen çamur akıntısına dere demeye bin şahit ister. Köyün yakınındaki meşrubat fabrikasının atıkları, köyün yukarısındaki hayvan çiftliklerinin pislikleri ve köyün kanalizasyonu bu dereye akıyor. Yeniköy deresi adeta ağlıyor… Şimdi ben burdan soruyorum; yazık değil mi bu insanlara? Yazık değil mi bu çocuklara? Bir zamanlar balık sürülerinin dolaştığı bu derede şimdi tek bir canlı olmamasının sorumlusu kim? Bu fabrikanın atıkları denetleniyor mu? Arıtma tesisi var mı? Çöpler zamanında toplanıyor mu? Derenin ıslahı mümkün değil mi? Ne güzel söylemiş ATAM; ‘’ Bir insan hayatında büyük bir muvaffakiyet kazanabilir. Fakat yalnız onunla övünerek kalmak isterse, o muvaffakiyet de unutulmaya mahkûmdur. Onun için çalışmak ve daima muvaffakiyet aramak, herkes için esas olmalıdır” denildi.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.