SINDIRGI’NIN KIRSAL MAHALLELERİNDE YOL ÇALIŞMASI DEVAM EDİYOR

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout Haber MerkeziC.M Sanayispor’da Teknik Patron Kadir Aydemir – 22 Haziran 2016KANGREN OLMUŞ SORUNLAR ÇÖZÜLÜYOR – 21 Haziran 2016HAVRAN PAZARYERİ’NDE ” RAMAZAN BEREKETİ” – 21 Haziran 2016DENİZ KUM GÜNEŞ FESTİVALİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERLE SON BULDU – 21 Haziran 2016BSM DE MİNİKLER SAHNEYE IŞIK SAÇTI – 21 Haziran 2016MHP’DE TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİ GERÇEKLEŞTİ, ZAFER MUHALİFLERİN […]

SINDIRGI’NIN KIRSAL MAHALLELERİNDE YOL ÇALIŞMASI DEVAM EDİYOR

Balıkesir’in Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, Pürsünler,Çaltılı, Danaçayır, Aslandede ve Osmanlar Mahallerinde grup yolu diye adlandırılan yol çalışmalarını inceledi. Kırsal mahallelerin en büyük sorunu olan ulaşım yollarının asfaltlanması ve düzenlenmesi için geçen yıl Belediye Başkanı Ekrem Yavaş’ın girişimleriyle Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından 156 km stebilize yol çalışması yapıldı. Havaların ısınmasıyla birlikte grup yollarında çalışmalar yeniden başladı. Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş grup yolundaki çalışmayı yerinde inceledi. Başkan Yavaş çalışmalar hakkında bilgi alıp çalışanlarla bir süre sohbet etti.

Hem kırsal mahallelerin hemde Sındırgı’nın ulaşım sorununu ortadan kaldırmak için girişimlerini sürdüren Başkan Yavaş; “Pürsünler,Çaltılı, Danaçayır, Aslandede ve Osmanlar Mahallerinin ulaşımını sağlayan grup yolundaki çalışmaların yapıldığı yerdeyiz. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesince yapılan çalışmada ilçe merkezine 3- 4 km mesafe kaldı. Bu yol çalışması sona erdikten sonra bu bölgede ulaşımda ciddi bir iyileştirme meydana gelmiş olacak. Asfalt atıldıktan sonra yolun genişliği 8 metreye kadar ulaşacak. Virajlar kaldırılacak ve bazı bölgelerde köprüler yenilenecek. Bu bölgede yaşayan vatandaşlarımız daha önce ciddi manada sıkıntı yaşıyorlardı. Çalışmalar sona erdiğinde vatandaşlarımızın sıkıntıları ortadan kalkacak. Kırsal mahallelerimizin en büyük sorunu yoldu. Bu sorunun ortadan kalkması için Büyükşehir Belediyemiz çalışmalarına devam ediyor. Geçtiğimiz yıl 156 km berkitme yol çalışması yapıldı. Bu yıl o yolların asfaltlanması yapılacak. 2 yıl içinde Sındırgı’da asfaltsız yol kalmayacak. Kırsal mahallelerimizin en büyük sorunun ortadan kalmasını sağlayan başta Büyükşehir Belediye Başkanımız A. Edip Uğur’a sonsuz teşekkür ediyorum. Büyükşehir olmamızın iyiliklerini memleketimiz görüyor. Bu güzellikler turizmle büyüye gelişen Sındırgı’mızda kendini daha iyi hissettiriyor” dedi. Başkan Yavaş ayrıca Sındırgı’ya ulaşımın kolay olması için Sındırgı – Akhisar  yolunun ihalesinin yapıldığı ve çalışmaların önümüzdeki günlerde başlayacağını ifade etti.

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.