TÜRKİYE ORYANTİRİNG ŞAMPİYONASI’NA HAZIRLANIYORLAR

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout Haber MerkeziC.M Sanayispor’da Teknik Patron Kadir Aydemir – 22 Haziran 2016KANGREN OLMUŞ SORUNLAR ÇÖZÜLÜYOR – 21 Haziran 2016HAVRAN PAZARYERİ’NDE ” RAMAZAN BEREKETİ” – 21 Haziran 2016DENİZ KUM GÜNEŞ FESTİVALİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERLE SON BULDU – 21 Haziran 2016BSM DE MİNİKLER SAHNEYE IŞIK SAÇTI – 21 Haziran 2016MHP’DE TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİ GERÇEKLEŞTİ, ZAFER MUHALİFLERİN […]

TÜRKİYE ORYANTİRİNG ŞAMPİYONASI’NA HAZIRLANIYORLAR

Balıkesirli Oryantiring sporcuları, 19-22 Mayıs 2016 tarihlerinde Balıkesir’de yapılacak olan Türkiye Şampiyonası Yarışları’na, sıkı idmanlar gerçekleştirerek hazırlanıyor.

 

19-22 Mayıs 2016 tarihleri arasında Balıkesir’de yapılacak olan Oryantiring Türkiye Şampiyonası Yarışları, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin önemli katkılarıyla Dursunbey ilçesinde gerçekleştirilecek. Oryantiring sporunun Balıkesir ili ile özdeşleşmesi hedeflenen ve yaklaşık 2 bin sporcunun katılması beklenen şampiyona öncesinde, Türkiye Oryantiring Federasyon Asbaşkanı Koray Dever ve diğer Oryantiring eğiticileri eşliğinde kampa giren sporcular, yoğun antrenmanlar gerçekleştiriyor. Hafta sonu kamplarını Burhaniye ilçesindeki Ören Plajı’ndaki yeşil alanda yapan çok sayıda sporcu, rüzgarlı havaya rağmen, yoğun bir tempoyla hazırlıklarını sürdürdü.

Oryantiring sporunun tanımını yaparak, detaylı bilgiler veren Türkiye Oryantiring Federasyon Asbaşkanı Koray Dever, açıklamalarda bulundu. Balıkesir ve çevre ilçelerde bu sporun yaygınlaşması için yoğun çaba sarf eden Koray Dever, “Oryantiring; doğada, okul bahçelerinde, parklarda, harita ve pusula yardımıyla, yerleştirilmiş olan hedefleri, doğru sırasıyla ve en kısa süre içerisinde bulmaya dayalı bir doğa sporudur. Aynı zamanda, fiziksel ve zihinsel bir çalışma isteyen bir spor dalıdır. Bugün burada, Balıkesir ili ve çevre ilçelerinden gelmiş olan çocuklarımızla bir hazırlık çalışması yapıyoruz. Şu anda, yaklaşık olarak 80 öğrencimiz var. Amacımız, 19-22 Mayıs 2016 tarihleri arasında Balıkesir’de yapılacak olan Oryantiring Türkiye Şampiyonası’nda başarı elde etmektir. Bu yarışlara hazırlanıyoruz. Oryantiring, kadın, erkek, genç, yaşlı, herkesin yapabileceği bir spordur. Çocukların, temiz havada doğayla buluşmalarını sağlayan bir spor” dedi.

 

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.