BURHANİYE ÇİFTÇİSİ GELİŞİYOR

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout Haber MerkeziC.M Sanayispor’da Teknik Patron Kadir Aydemir – 22 Haziran 2016KANGREN OLMUŞ SORUNLAR ÇÖZÜLÜYOR – 21 Haziran 2016HAVRAN PAZARYERİ’NDE ” RAMAZAN BEREKETİ” – 21 Haziran 2016DENİZ KUM GÜNEŞ FESTİVALİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERLE SON BULDU – 21 Haziran 2016BSM DE MİNİKLER SAHNEYE IŞIK SAÇTI – 21 Haziran 2016MHP’DE TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİ GERÇEKLEŞTİ, ZAFER MUHALİFLERİN […]

BURHANİYE ÇİFTÇİSİ GELİŞİYOR

Burhaniyeli çiftçiler her geçen gün kendilerini yeni makineler ile yenileyerek daha verimli tarım uygulaması yapıyorlar.

Son yıllarda hayvan yemi olarak kullanılan silaj ekimi artınca bunların biçilmesi ve uzun süre saklanması için gerekli olan silaj biçim ve ambalajlama makinelerinin piyasa çıkmasıyla birlikte Burhaniyeli çiftçi Naci Nazlılar tarafından Burhaniye’ye getirildi. Kendi ürünlerinin biçilmesi ve paketlenmesinde kullanacağı yeni tarım iş makinesi ile diğer çiftçi arkadaşlarına da destek verecek. Naci Nazlılar” Tarım ile uğraşan bizler iyi ve verimli tarım yapabilmemiz için teknolojiye ayak uydurmamız gerekiyor. Bende yıllardır Burhaniye’de çiftçilik yapıyorum, bizlere gerekli olan bütün iş makinelerini aldım. Ancak son yıllarda bölgemizde silaj ekimi çoğaldı. Bu ürünü biçerek belirli bir süre saklayabiliyor nakliyesinde zorluk çekiyorduk. Aldığımız bu yeni iş makinemiz ile silajlarımızı hem biçip hem de ambalajlamayı aynı anda yapacağız. Bu sayede hem zaman hem de iş gücünden kazanacağız” dedi.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.