EDREMİT’TE ROMENLER İÇİN ETÜD VE SANAT MERKEZİ KURULUYOR

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout Haber MerkeziC.M Sanayispor’da Teknik Patron Kadir Aydemir – 22 Haziran 2016KANGREN OLMUŞ SORUNLAR ÇÖZÜLÜYOR – 21 Haziran 2016HAVRAN PAZARYERİ’NDE ” RAMAZAN BEREKETİ” – 21 Haziran 2016DENİZ KUM GÜNEŞ FESTİVALİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERLE SON BULDU – 21 Haziran 2016BSM DE MİNİKLER SAHNEYE IŞIK SAÇTI – 21 Haziran 2016MHP’DE TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİ GERÇEKLEŞTİ, ZAFER MUHALİFLERİN […]

EDREMİT’TE ROMENLER İÇİN ETÜD VE SANAT MERKEZİ KURULUYOR

 

Bir dizi temaslar için körfez bölgesine gelen CHP İzmir Milletvekili Özcan PURÇU uzun zamandır Edremit’te ki temaslarında üzerinde çalıştıkları Romenler için etüd ve sanat merkezini oluşturma çalışmalarında Edremit Belediye Başkanı Kamil SAKA’nın destek ve katkılarıyla olumlu yönde gelişmeler olduğunu söyledi.

 

Etüd merkezinde anne babalara eğitim verileceğini belirten vekil, çocukların eğitiminde ana babalardan başlanması gereğini vurguladı. Özcan PURÇU, yapılan ek konutlarla çadırlarda kalan Romenlerin yeni evlerine kavuşturulacağını da sözlerine ekleyerek ‘’Her yaratılanın en iyi şekilde yaşamaya hakkı var. Bizlerde bunun için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz’’ dedi.

 

Türkan ÖZDEMİR  VURAL

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.