EDREMİT’TE ROMENLER İÇİN ETÜD VE SANAT MERKEZİ KURULUYOR

  Bir dizi temaslar için körfez bölgesine gelen CHP İzmir Milletvekili Özcan PURÇU uzun zamandır Edremit’te ki temaslarında üzerinde çalıştıkları Romenler için etüd ve sanat merkezini oluşturma çalışmalarında Edremit Belediye Başkanı Kamil SAKA’nın destek ve katkılarıyla olumlu yönde gelişmeler olduğunu söyledi.   Etüd merkezinde anne babalara eğitim verileceğini belirten vekil, çocukların eğitiminde ana babalardan başlanması […]

EDREMİT’TE ROMENLER İÇİN ETÜD VE SANAT MERKEZİ KURULUYOR

 

Bir dizi temaslar için körfez bölgesine gelen CHP İzmir Milletvekili Özcan PURÇU uzun zamandır Edremit’te ki temaslarında üzerinde çalıştıkları Romenler için etüd ve sanat merkezini oluşturma çalışmalarında Edremit Belediye Başkanı Kamil SAKA’nın destek ve katkılarıyla olumlu yönde gelişmeler olduğunu söyledi.

 

Etüd merkezinde anne babalara eğitim verileceğini belirten vekil, çocukların eğitiminde ana babalardan başlanması gereğini vurguladı. Özcan PURÇU, yapılan ek konutlarla çadırlarda kalan Romenlerin yeni evlerine kavuşturulacağını da sözlerine ekleyerek ‘’Her yaratılanın en iyi şekilde yaşamaya hakkı var. Bizlerde bunun için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz’’ dedi.

 

Türkan ÖZDEMİR  VURAL

Yorumlar

yorum