" />
USD
3,7009
EURO
4,3523
ALTIN
151,7866

ŞEHİDE HÜZÜNLÜ VEDA

      Şırnak’ın Uludere İlçesi’nde bir tankın geri manevra yapması sırasında yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit olan Uzman Çavuş Özcan Mutlu son yolculuğuna uğurlandı.   Edremit Koca Seyit Havalimanına askeri uçak ile getirilen Şehit Uzman Çavuş Özcan Mutlu, buradan kara yolu ile Edremit’in İkizçay Mahallesindeki evinin önüne getirildi. Burada aile yakınları ve komşularından helallik […]

ŞEHİDE HÜZÜNLÜ VEDA
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

 

 

 

Şırnak’ın Uludere İlçesi’nde bir tankın geri manevra yapması sırasında yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit olan Uzman Çavuş Özcan Mutlu son yolculuğuna uğurlandı.

 

Edremit Koca Seyit Havalimanına askeri uçak ile getirilen Şehit Uzman Çavuş Özcan Mutlu, buradan kara yolu ile Edremit’in İkizçay Mahallesindeki evinin önüne getirildi. Burada aile yakınları ve komşularından helallik alınmasının ardından cenaze,  tören alanına götürüldü.

19.P.Tugay Komutanı Tuğgeneral Nihayet Ünlü şehit yakınlarıyla tek tek ilgilenerek acılarını paylaştı ve protokol sırası yerine ailenin yanında yerini aldı.

Şehit Uzman Çavuş Özcan Mutlu’nun 4 aylık eşi Özlem Mutlu, anne Süheyla Mutlu, babası Necmi Mutlu ve kardeşi Ozan Mutlu, tabutun başından ayrılmadı.Annenin tabuta sarılıp dakikalarca gözyaşı dökmesi yürekleri dağladı.

Cenaze törenine Balıkesir Valisi Mustafa Ayman, Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, 19. Piyade Tugay komutanı Nihayet Ünlü, Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, Siyasi parti milletvekilleri, STK’lar ve çok sayıda vatandaş katıldı. Öğle namazı sonrasında kılınan cenaze namazı sonrasında Şehit Uzman Çavuş Özcan Mutlu askerlerin omuzlarında top aramasına taşındı. Binlerce kişinin katıldığı cenaze töreninde Şehit Uzman Özcan Mutlu top arabasıyla bir süre taşındı. Cenaze daha sonra Edremit Şehitliğine sevk edildi. Şehit Uzman Çavuş Özcan Mutlu gözyaşları ile Edremit Şehitliğinde toprağa verildi.

 

Hüseyin EROĞLU

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.