" />
USD
3,6788
EURO
4,3299
ALTIN
151,4704

Recep Yalçın Köşe yazısı: MUHAFAZAKÂR TACİZ

Ülkemizde gündeme gelen her konu önce çok yoğun tartışılır, bir takım önlemler konuşulur, bazı kararlar alınır sonra da yavaş yavaş gündemden düşer ve sonra aynı konudaki olaylar artık sıradanlaşır, kimse konunun üzerinde durmaz ya da durma gereği duymaz. Nasılsa her gün oluyor. Son zamanlarda gündemde olan konu; cinsel taciz. Şimdi bakalım neler olmuş: AKP’li bir […]

Recep Yalçın Köşe yazısı: MUHAFAZAKÂR TACİZ
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Ülkemizde gündeme gelen her konu önce çok yoğun tartışılır, bir takım önlemler konuşulur, bazı kararlar alınır sonra da yavaş yavaş gündemden düşer ve sonra aynı konudaki olaylar artık sıradanlaşır, kimse konunun üzerinde durmaz ya da durma gereği duymaz. Nasılsa her gün oluyor.
Son zamanlarda gündemde olan konu; cinsel taciz. Şimdi bakalım neler olmuş: AKP’li bir İlahiyatçı Profesör’ün bilgisayarında çocuk pornosu tespit edildi. İslami Gençlik lideri çocuklara tacizden hapis cezası aldı. Rize Kızılay şubesi başkanı erkek çocuklara tacizden tutuklandı. Konya’da iki çocuk babası bir imamın 14 yaşındaki Kuran kursu öğrencisiyle yasak aşk yaşadığı tespit edildi. Niğde Çiflik’teki bir ortaokulda Türkçe öğretmeni kız öğrencileri taciz ettiği gerekçesiyle tutuklandı. Diyarbakır Lice’de bir ortaokulda ise fen bilgisi öğretmeni kız öğrencileri taciz etti. Ensar vakfında bir öğretmen tarafından cinsel istismar yapılan onlarca çocuk.
Eskiden neşeyle çocukları sevenler vardı, şarkı-türkü söyleyen öğretmenler vardı, kitap okuyan anneler ve babalar vardı. Güzel ablalar, oyun oynayan ağabeyler vardı. Şimdi zemzem içip çocuklara taciz edenler türedi. Kelli-felli, sakallı, bıyıklı amcalardan bir sürüsü bir araya gelip; bu durumu kınamak yerine, Ensar vakfını savunmaya yapıyorlar. Kafa aynı kafa olunca. Aileden sorumlu, donuk yüzlü ve sevgisiz kadın Bakan bile “bir kerecik olmuş” deme sorumsuzluğunu yaparak içindeki bataklığın kıvamını da göstermiş oldu. Bir taraftan Allah, din, kitap edebiyatı yapacaksınız, diğer taraftan da sübyanlara yapılan iğrenç sarkıntılıklara sessiz kalacaksınız. Tam bu iktidarın kafasına uygun bir durum.
Bizi 14 yıldır yöneten dindar ve kindar hükümet, halkımızı gittikçe artan şekilde dine yöneltmeye, siyasi İslam’a çekmeye, rejimi dinci emellerine göre değiştirmeye çalışıyor. Getirdikleri nokta ise; terör, hırsızlık, kadın cinayetleri, çocuklara yönelik cinsel taciz, aydınlara, yazarlara, sanatçılara, bilim adamlarına baskı, gazetecileri hapse tıkma ve her türlü demokratik istem ve taleplere tomalarla, silahlarla, coplarla karşılık vermek. Her diktanın süreci böyle oluyor ve bu durum onun sonunu getiriyor. Umarım ülkem ve halkım daha fazla zarar görmeden bu son çabuk gelir. 03.04.2016 Recep Yalçın

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.