Facebook Live İle Canlı Yayın Türkiye’ye Geldi

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout etirajİddaa Nasıl Oynanır? – 13 Haziran 2017Nisan Ayında En Çok İzlenen Haber Programları: Fatih Portakal Yine Zirvede! – 8 Haziran 2017Robotik Kalp Ameliyatı – 14 Mayıs 2017Rinoplasti Ameliyatı – 28 Nisan 2017Yeni Nesil Habercilik – 17 Nisan 2017İstanbul Medyum Yusuf Hoca – 14 Nisan 2017Sigara Sarma Makinesi – 11 Nisan 2017Tespih […]

Facebook Live İle Canlı Yayın Türkiye’ye Geldi

Facebook, geçtiğimiz Ağustos ayında Facebook Mentions uygulamasına ilave ettiği ve Haber Kaynağı üzerinden canlı video paylaşılmasını sağlayan Facebook Live’ı daha geniş kapsamı geniş bir şekilde kullanıma sunduğunu izah etti.

Facebook Live, artık aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 60 ülkede kullanılabiliyor.

Facebook ele geçirdiği veriler, Facebook Live videolarına normal videolardan 10 kat daha fazla yorum yapıldığını gösteriyor. İnsanların canlı video kullanarak muhteva keşfetmelerini, paylaşım yapmalarını ve etkileşim kurmalarını sağlamaya odaklanan Facebook Live’ı daha da kişiselleştirmek yerine geliştirilen yeni özellikler ise şöyle:

Facebook Live, Hem İnteraktif Hem de Eğlenceli

facebook live

 Live Reactions, Replay Comments ve Live Filters sayesinde canlı yayın esnasında izleyenler videoya gerçek vakitli bir şekilde reaksiyon verebiliyor. Haber Kaynağındaki ‘muhteşem,’ ‘hahaha,’ ‘akıl almaz,’ ‘üzgün’ ve ‘kızgın’ tepkileri Facebook Live videoları için de kullanılabiliyor. Tümüyle interaktif bir tecrübe için videolar tekrar oynatıldığında açıklar da aynı şekilde yine oynatılıyor. Videolarını daha fazla kişiselleştirmek isteyenler içinse beş adet Live Filters bulunuyor ve bunlara yakın vakitte videoların üstüne çizim yapılmasını sağlayan bir özellik de ilave edecek.

Arkadaşınla Beraber İzle

 İnsanlar, ‘Invite Friends’ tuşunu kullanarak çağrı yollayıp, canlı videoları beraber izleyebilecek.

Videoları KaçırmayınOluşturulan özel bir alan sayesinde insanlar dünyada en çok hangi videolar ile ilgili konuşulduğunun yanı sıra arkadaşlarının ve önem verdikleri isimlerin videolarını kolaylıkla izleyebilecek.

Kaynak : http://teknolojice.com/

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.