" />
USD
3,6662
EURO
4,3329
ALTIN
151,3488

MÜTEAHHİTLERE BAĞIŞ BASKISI

    Burhaniye Belediyesi, ilçede kentsel dönüşüm çalışmalarında önemli bir rolü bulunan müteahhitlerden “ sorma ver parası” aldığı iddia edildi. AKP’li Burhaniye Belediyesi, 30 Mart yerel seçimlerinde iktidara gedikten sonra her alanda paracı tavrını son olarak müteahhitler üzerinde sürdürdüğü iddia edildi. Burhaniye’de iş yapan müteahhitlerden bağış adı altında yüklü miktarlarda bağış alındığı ve bu bağışların […]

MÜTEAHHİTLERE BAĞIŞ BASKISI
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

 

 

Burhaniye Belediyesi, ilçede kentsel dönüşüm çalışmalarında önemli bir rolü bulunan müteahhitlerden “ sorma ver parası” aldığı iddia edildi.

AKP’li Burhaniye Belediyesi, 30 Mart yerel seçimlerinde iktidara gedikten sonra her alanda paracı tavrını son olarak müteahhitler üzerinde sürdürdüğü iddia edildi.

Burhaniye’de iş yapan müteahhitlerden bağış adı altında yüklü miktarlarda bağış alındığı ve bu bağışların makbuzlarının da Burhaniye Belediyespor’a kesildiği, bazıların ise buharlaştığı öne sürüldü. İlçede inşaat sektöründe faaliyette bulunan müteahhitlere ortalama 5 bin liranın altında olmayan bağış isteyen belediye, vermek istemeyenlerden de yine bağış altında kum, çakıl, çimento,  demir ve bazı materyalleri istediği iddia edilirken, konu Perşembe akşamı yapılan  meclis toplantısında da gündeme damgasını vurdu.  Konuyu meclis toplantısında gündeme getiren CHP meclis üyesi ve imar komisyonu başkanı Burak Ali Sarı,  “ müteahhit arkadaşlardan gelen şikayetler üzerine konuyu meclise taşıdık. Böyle bir şeyin olmasını doğru bulmadığımızı söylemek istiyorum. Belediyenin müteahhitlerden yüklü miktarlarda demir bağışı aldığı, bu bağışların ise bir kaydının bulunmadığını tespit etti. Bu tespit sonrasında 2 adet bağış makbuzu düzenlendi göze çarptı. Peki bu bağışların alınması sonrasında imar dairesi denetlemeleri nasıl yapacak. Alınan bu yükü miktarlardaki bağışı biz CHP olarak doğru bulmuyoruz sözleri üzerine AKP gurup sözcüsü Erhan Korutürk, bu güne kadar bağış yapanların işi olmadı mı?diyre cevapladı. Bu cevap ise kamuoyunda ve anlamlı bulundu.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.