" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

SARIKIZ ANAOKULUNDAN BÜYÜK BAŞARI

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında 4-5 Nisan 2016 tarihlerinde Edremit Okul Öncesi Spor Şenliği yapıldı. Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Okul Öncesi Spor Şenliğine” özel ve devlet anaokulları ile ilkokul ve ortaokulların anasınıflarından toplam 278 öğrenci katıldı. Öğrenciler kay kay, basketbol potasına top atma, araba ile top taşıma, halat […]

SARIKIZ ANAOKULUNDAN BÜYÜK BAŞARI
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında 4-5 Nisan 2016 tarihlerinde Edremit Okul Öncesi Spor Şenliği yapıldı.

Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Okul Öncesi Spor Şenliğine” özel ve devlet anaokulları ile ilkokul ve ortaokulların anasınıflarından toplam 278 öğrenci katıldı. Öğrenciler kay kay, basketbol potasına top atma, araba ile top taşıma, halat çekme ve parkur yarışları olmak üzere toplam 5 kategoride yarıştılar. Yılmaz Akpınar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümü 11.sınıf öğrencileri rengârenk kıyafetleri ile yarışmalara katılan öğrencilere destek oldular.

Edremit Gençlik ve Spor Hizmetleri İlçe Müdürlüğü Salonunda gerçekleştirilen şenlik ödül töreni ile sona erdi. Tüm kategorilerde birinci olan okullarımız ödüllerini İlçemiz Gençlik ve Spor Müdürü Fethi BİLGE’den, ikinci olan okullarımız İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Vedat KAYA’dan, üçüncü olan okullarımız ise Edremit Gençlik Merkezi Müdürü Harun TOPCAN’dan aldılar. Yarışmaya katılan tüm öğrencilerin madalyalarını almasının ardından tören öğrencilere balon dağıtılmasıyla sona erdi.

Tüm kategorilerde yarışan Sarıkız Anaokulu öğrencileri birincilikler elde ederek büyük bir başarı gösterdi. Yarışmalar sırasında çocuklar kadar öğretmenleri ve velileri de heyecanlıydı. Toplam puan sıralamasında da İlçe Birincisi olarak çalışmalarının karşılığını aldı. Okullarına madalyaları ile dönen öğrencilerin sevinçleri gözlerinden okunuyordu. Galibiyet sevincini arkadaşlarıyla paylaşan minik sporcularımız okul bahçesinde pasta kestiler. Bu yıl mezun olup ilkokula başlayacak olan öğrencilerini, her alanda donanımlı bir şekilde yetiştiren Sarıkız Anaokulu öğretmenleri Canan GERÇEK, Müfide KAYIN, Bahtiyar ÖZSARI ve H. Güliz KAYA’ya, Okul Müdürü Nursen ÖZDEMİR teşekkürlerini sundu ve onları bu başarılarından dolayı da ayrıca tebrik etti. Yaşamın temellerinin atıldığı okul öncesi dönemde eğitimin asla ihmal edilmemesi gerektiğini vurgulayan Nursen ÖZDEMİR, Sarıkız Anaokulunda çalıştığı ekip üyelerinin yaptığı işe özen gösteriyor olmasından ve işlerini en iyi şekilde yapıyor olmaları nedeniyle bölgenin tercih edilen okulu olmalarının tesadüf olmadığını söyledi. Velilerimizin desteğini hissetmek, onların yanımızda olduğunu bilmek bizi hep bir adım daha öteye taşımaktadır dedi.
Şenliğe katılan okullar:
• Sarıkız Anaokulu
• Merkez Anaokulu
• Fatma-Sevim Kıyakoğlu Anaokulu
• Akçay Saniye Karagözoğlu Anaokulu
• Şehit Öğretmenler İlkokulu Anasınıfı
• İstiklal İlkokulu Anasınıfı
• Cumhuriyet İlkokulu Anasınıfı
• Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu Anasınıfı
• Ortaoba Eşref Kaya İlkokulu Anasınıfı
• Akçay Yunus Emre İlkokulu Anasınıfı
• Yolören Esin Akpınar İlkokulu Anasınıfı
• Özel Mektebim Koleji Anasınıfı

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.