BAŞKAN VERDİĞİ SÖZLERİ TUTMADI

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout Haber MerkeziC.M Sanayispor’da Teknik Patron Kadir Aydemir – 22 Haziran 2016KANGREN OLMUŞ SORUNLAR ÇÖZÜLÜYOR – 21 Haziran 2016HAVRAN PAZARYERİ’NDE ” RAMAZAN BEREKETİ” – 21 Haziran 2016DENİZ KUM GÜNEŞ FESTİVALİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERLE SON BULDU – 21 Haziran 2016BSM DE MİNİKLER SAHNEYE IŞIK SAÇTI – 21 Haziran 2016MHP’DE TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİ GERÇEKLEŞTİ, ZAFER MUHALİFLERİN […]

BAŞKAN VERDİĞİ SÖZLERİ TUTMADI

 

Burhaniye Belediyesin geçtiğimiz Perşembe günü yapılan Olağan Meclis toplantısında konuşan MHP li meclis üyesi Şevki Yücel AK Partili Belediye Başkanı Uysal seçimlerde verdiği sözleri tutmamış ve başarısız olmuştur.

 

MHP’li Belediye Meclis Üyesi Şevki Yücel ”2015 Dönemi Faaliyet raporunu inceledik. 2014 Faaliyet raporuna göre, sayfa sayısı 25 artan, kültür ve sosyal işler müdürlüğü tarafından organize edilen yemek, acze yardımı, askerlik, sosyal market, odun, okul, gıda, bez, medikal, pilav hayrı ve ev temizliği yardımları hariç ne yazık ki içi boş olan bir faaliyet raporu gördük. Bizler faaliyet raporunu farklı bir bakış açısıyla yorumlamak, sayıların yanında ilçe halkımızın ve bizim gözümüzle yorumlamak istiyoruz. Bir ilçenin ya da kentin ekonomik ve sosyal olarak kalkınmasında en önemli unsur belediyelerdir. Belediye yönetimleri günlük rutin işlerin yanı sıra planlı bir biçimde şehri geleceğe taşımak, halkın yaşam standardını yükseltecek, işsizliğin giderilmesine yönelik ekonomik girişimciliğin önünü açmak ve yönettiği halkı ile bütünleşmek durumundadır. Sayın Belediye Başkanı Necdet Uysal ve ekibi seçim arenasında Burhaniye için yapacağız dediği vaatlerini tutmayan zamana oynayan, rutin işler dışında günü kurtarma derdine düşmeyen bir belediye anlayışı isterdik. Kısıtlı imkanlarla birçok alanda önemli hizmetler gerçekleştirilmiştir diyor sayın başkan. AKP hükümetinin daha iyi olacak diye getirdiği büyükşehir yasası ile Balıkesir ilimiz kanun gereği 12. Kasım 2012 itibarı ile büyükşehir olmuştur. Seçim ise 30 Mart 2014 tarihinde gerçekleşmiştir. Acaba büyükşehir yasası gereği kısıtlı imkanlar ile Burhaniye Belediyesini yöneteceklerini seçim arenasında bilmiyorlar mıydı. Niçin iki yıl sonra bunu dile getirme gereksinimi duydular sormak istiyoruz” dedi.

Şenol TORLAK

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.