BSM OTİZMİN FARKINDA !

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout Haber MerkeziC.M Sanayispor’da Teknik Patron Kadir Aydemir – 22 Haziran 2016KANGREN OLMUŞ SORUNLAR ÇÖZÜLÜYOR – 21 Haziran 2016HAVRAN PAZARYERİ’NDE ” RAMAZAN BEREKETİ” – 21 Haziran 2016DENİZ KUM GÜNEŞ FESTİVALİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERLE SON BULDU – 21 Haziran 2016BSM DE MİNİKLER SAHNEYE IŞIK SAÇTI – 21 Haziran 2016MHP’DE TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİ GERÇEKLEŞTİ, ZAFER MUHALİFLERİN […]

BSM OTİZMİN FARKINDA !

 

Balıkesir Sanat Merkezi  tiyatro gösterilerine ara vermeden devam ediyor. Genel Sanat Yönetmeni Onur Ayan ve BSM Oyuncuları tarafından bu yıl üçüncü defa sahnelenen Zevkü Sefa Doğaçlama Komedi gösterisi  bu hafta yine güldürdü. Salonda kahkaha ve alkış ön plandaydı.

Otizmi farkındalık haftası dolayısıyla Otizmli çocukları unutmayan Balıkesir Sanat Merkezi  sahneye ‘’Otizm’in Farkındayım’’ yazılı tşörtlerle çıktı. Zevk ve Sefa grubunun kıyasıya yarıştığı oyunda seyirciler de zaman zaman sahnede oyuna dahil oldular. ‘’Hiç bu kadar gülmemiştim, gülerken ağladım, bir daha ki oyun ne zaman’’ diye soran seyirciler ve izlemeyenler için Zevkü Sefa Doğaçlama Komedi gösterisi Mayıs ayında tekrar Balıkesir Sanat Merkezinde perdesini izleyenlere açacak.

Oyunun sonunda; Genel Sanat Yönetmeni Onur Ayan; ‘’ Otizm, üç yaşından önce başlayan ve ömür boyu süren, sosyal etkileşime ve iletişime zarar veren, sınırlı ve tekrarlanan davranışlara yol açan beynin gelişimini engelleyen bir rahatsızlıktır. Bizler BSM Ailesi olarak Otizmli çocukların yanında olduğumuzu bu şekilde hatırlatmak istedik. Unutmayın; otizm eksiklik değil farklılıktır. ‘’ dedi.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.