KENT KONSEYİ SEÇİMLİ GENEL KURUL YAPTI

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout Haber MerkeziC.M Sanayispor’da Teknik Patron Kadir Aydemir – 22 Haziran 2016KANGREN OLMUŞ SORUNLAR ÇÖZÜLÜYOR – 21 Haziran 2016HAVRAN PAZARYERİ’NDE ” RAMAZAN BEREKETİ” – 21 Haziran 2016DENİZ KUM GÜNEŞ FESTİVALİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERLE SON BULDU – 21 Haziran 2016BSM DE MİNİKLER SAHNEYE IŞIK SAÇTI – 21 Haziran 2016MHP’DE TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİ GERÇEKLEŞTİ, ZAFER MUHALİFLERİN […]

KENT KONSEYİ SEÇİMLİ GENEL KURUL YAPTI

Burhaniye Kent Konseyinin Seçimli Genel Kurulu 9. Nisan. 2016 Cumartesi günü Hüsnü Pazarbaşı Kültür Merkezinde gerçekleşti.

 

Genel Kurul açılış, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ardından divan oluşturulması ile devam etti. Divanda Hasan Küçükdereli başkan, Haydar Şahin ve Ali Poyraz yazman olarak yer aldılar. Gündeme göre Konsey Başkanı Necmi Şengider 2014–2016 Çalışma Raporunu okudu. Şengider ardından Konsey Kadın Meclisi Başkanı Avukat Filiz Sonsuz söz alarak Kadın Meclisi çalışmaları hakkında kapsamlı bilgi sundu. Daha sonra söz alan Konsey Çevre ve Turizm Çalışma Gurubu adına Yüksek Meslek Okulu Öğretim Görevlisi Meziyet Narin Kent Konseyinin % 100 Ekolojik Tarım ve Pazar Proje uygulamaları hakkında kapsamlı açıklamalar yaptı. Konseyin tüm bu çalışmaları ile ilgili yapılan açık oylamada raporlar oybirliği ile kabul edilerek aklandı. Gündemin dilek ve öneriler maddesi kapsamında söz alan Genel Kurul üyeleri çeşitli görüş, öneri ve eleştirilerini dile getirdiler. Son olarak gündemin seçimler maddesine geçildi. Bu aşamada çeşitli öneri ve belirtilen görüşler sonucu yapılan açık oylamada Necmi Şengider önümüzdeki üç yıl için oybirliği ile tekrar Konsey Başkanlığına seçildi. Yine yapılan açık oylamada Kent Konseyini Yürütme Kurlu Üyeliklerine ise şu isimler oybirliği ile seçildi. İlçe Tarım Müdürü Erdal Aldağ, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Sabri Pekşen, Belediye Meclis Üyesi Sevda Padem, Ören Mahallesi Muhtarı Salih Erden, Tahtacı Mahallesi ( Köyü ) Muhtarı Ahmet Dönmez, CHP Temsilcisi Oya Özarkon, MHP Temsilcisi Erdoğan Kâhya, Üniversite Temsilcisi Meziyet Narin. Veteriner Odası Temsilcisi Uğur Tarhal, Disk- Genel-İş Sendikası Temsilcisi Oktay Yumuş, T. Emekli Astsubaylar Derneği Temsilcisi Muzaffer Başaran, Roman Kültür Derneği Temsilcisi İlyas Çam. Burhaniye Kardeş Şehirler Derneği Başkanı Mahsume Tuzkaya ve Hacı Bektaşi Veli Kültür Vakfı Burhaniye Temsilcisi Haydar Şahin.

 

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.