" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

“BU BELEDİYE HALKIMIZI ÇAMUR VE ÇUKURA MAHKUM ETMİŞTİR”

Milliyetçi Hareket Partisi Meclis Üyesi Şevki Yücel,   30 Mart yerel seçimlerinde vatandaşın ayağını çamura batırmayacağız diyen AKP’li belediye, “ halkımızı çamur ve çukura mahkum etmiştir” dedi. Milliyetçi Hareket Partisi Belediye Meclis Üyesi Şevki Yücel yaptığı yazılı açıklamada, ne yazık ki 30 Mart yerel seçimlerinde Burhaniye halkına verilen sözlerin hiç birisi yerini bulmamıştır. Vatandaşımızın ayağını […]

“BU BELEDİYE HALKIMIZI ÇAMUR VE ÇUKURA MAHKUM ETMİŞTİR”
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Milliyetçi Hareket Partisi Meclis Üyesi Şevki Yücel,

 

30 Mart yerel seçimlerinde vatandaşın ayağını çamura batırmayacağız diyen AKP’li belediye, “ halkımızı çamur ve çukura mahkum etmiştir” dedi. Milliyetçi Hareket Partisi Belediye Meclis Üyesi Şevki Yücel yaptığı yazılı açıklamada, ne yazık ki 30 Mart yerel seçimlerinde Burhaniye halkına verilen sözlerin hiç birisi yerini bulmamıştır. Vatandaşımızın ayağını çamura bastırmayacağız diyerek iktidara gelenler, vatandaşı çamur v çukura mahkum etmiştir. Burhaniye Belediyesinin  ilçeyi yönetemediğinin atını çizen MHP’li meclis üyesi Şevki Yücel, Burhaniye Belediyesi ve Baski’nin Bulvarlar üzerinde bulunan hatlarda yapılan yol bakım çalışmalarında uyarı ikaz levhalarının eksik konulması sebebiyle oluşabilecek kazalara davetiye çıkarmaları ile Ören Mahallesi başta olma üzere Adyar mevkii ve Ayaklı kavşağında bir türlü bulunup yapılamayan, Şarköy mahallesinde günlerce boşa akan su patlakları  ve arızalar nedeniyle susuzluk çeken vatandaşlarımızın isyanı E-87 karayolu kenarından Pelitköy/Karaağaç mahallelerine ve Gömeç ilçesine giden içme suyu boru hattında bitmek bilmeyen arızalar boşa akan sular, onarılmayan yollar ve söz konusu olan insanlığa ve Burhaniye’ye hizmet anlayışı ise, sorumluluktan kaçınılmaması gerekliğidir anlayışıyla Burhaniye halkının bir türü çözemediği iki belediye arasındaki görev kargaşası. Yine küçükler Petrol ile Kuvai Milliye anıtı arısında yan yol olarak bilinen ve trafik akışında her geçen işlevselliği artan yan yolda hiçbir bakım yapılmıyor. Bu bakımsızlığın araçların geçerken çıkardığı tozdan E-87 karayolunda görüş mesafesi düşmekte ve kazalara meydan verebilmektedir. Yine aynı yolun kullanılmasından doğan toz bulutlarından çevrede iş yapan esnaflarımızın da kapılarını açamadıkları, mallarının tozlardan etkilendiği bilinmektedir. Ama bu güne kadar bu yolda yaşanan sıkıntıya her hangi bir önlem alınmamıştır.

Beklentilerimiz sürüyor ve takipçisi olacağız!

Yine seçim meydanlarında vatandaşımıza verdiğiniz şunu yapacağız, bunu yapacağız, Burhaniye halkını Ak belediyecilik ile tanıştıracağız söylemlerini yakından takip ediyoruz. Etmeye de devam edeceğiz.  Verilen sözlerden bir tanesi de Adyar ile Askeri kampa kadar olan alanda yürüyüş yolu yapılmasıydı. Bunu hala bekliyoruz.

Çöp konteynırlarının yer altına alınmasını bekliyoruz

Burhaniye’nin temizlikten de nasibini alamadığının atını çizen MHP belediye meclis üyesi Yücel, Burhaniye’nin Mavi Bayraklı plajları pisik içinde. Temizlik hak getire. Yine her daim övündüğünüz ve 9170 adete çıkardık dediğiniz ve görüntü kirliliği oluşturan, temizlenmeyen çöp konteynırları, yer atına alacağız dediğiniz ama bu güne kadar hiç çalışma yapmadığınızı Burhaniye halkı gibi bizlerde yakından takip ediyoruz.

77 BİN METREKARE PARKE TAŞI DÖŞENMİŞ

2015 Yılı içerisinde merkez mahallelerde 34 bin, Pelitköy ve kırsal mahalleler de 43 bin metrekare, toplamda 77 bin metre kare taş yol yaptığını beyan eden belediye, başlayıp ta yarım bıraktığı yollar ile tamamlanmamış olduğu bu yolların ve üzülerek söylemek istiyorum bitirerek hizmete açtığımız köprünün en fazla 3 ay içerisinde bozulduğunu tespit etmişler midir? Merkez ve Sahil mahallerinde ve diğer caddelerde ve sokaklarda bulunan yollarda meydana gelen bozulmalara ve çukurlara kalıcı çözümler yerine geçici makyajlar yaparak, seçim arenasında vatandaşımızın ayağını çamura bastırmayacağız diyen bir belediye yönetimi, içe sakinlerimizi çamur ve çukurlara mahkum etmiştir. Şenol TORLAK

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.