" />
USD
3,6784
EURO
4,3434
ALTIN
151,1843

1920’den Beri Kutlanan Gün, Bugün Yasak!

      CHP Karasi İlçe Başkanı Onur Ayan ve yönetim kurulu üyeleri  MHP Karasi ilçe örgütünü  ziyaret etti. Ziyaretin ardından gerçekleştirilen basın açıklamasında Oğuz Ayan “23 Nisan 1920, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı gün, 1924’ten itibaren bayram olarak kutlanan gün, 1929’da da Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuklara armağan edilen gün 1920’den Beri […]

1920’den Beri Kutlanan Gün, Bugün Yasak!
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

 

 

 

CHP Karasi İlçe Başkanı Onur Ayan ve yönetim kurulu üyeleri  MHP Karasi ilçe örgütünü  ziyaret etti. Ziyaretin ardından gerçekleştirilen basın açıklamasında Oğuz Ayan “23 Nisan 1920, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı gün, 1924’ten itibaren bayram olarak kutlanan gün, 1929’da da Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuklara armağan edilen gün 1920’den Beri Kutlanan Gün, Bugün Yasak” dedi.

Başkan Ayan açıklamasının devamında ise Cumhurbaşkanının gözünde Suudi Arabistan Kralı’nınölümü kadar değeri olmayan şehitlerimiz dolayısıyla. Ülkemizde yaşanan bu acı olaylarla ilgili tepkimi daha önce de basın yoluyla bildirmiştim. Acımız büyük. Fakat ulusal yas ilan etmeye bile tenezzül etmedikleri, yürüttükleri yanlış politikalar nedeniyle her gün bir başka ananın yüreğinin yandığı, her gün yüzleşmek zorunda bırakıldığımız ‘Yeni Türkiye’ gerçeklerini bugün önümüze gerekçe olarak sunmalarını manidar buluyorum. Dünyada kendilerinden başka armağan edilmiş bayramı olmayan çocuklardı Türk Çocukları. Şimdi ise, iktidarın yanlış politikalarıyla toplu tecavüz ve cinsel istismarda eşi benzeri olmayan, ‘Bir kereden bir şey olmaz’ diyebilen aile ve sosyal politikalar bakanı olan, onlara sahip çıkanların hapse atıldığı bir ülkede çocuk olmaya çalışan çocuklar oldular. Ve tam da bu noktada çocuklarımızın ruh sağlığını, beden bütünlüğü, çocukluklarını yaşama haklarını ellerinden alan bu zihniyetin, bayramlarına dokunmamasını beklemek hayal olurdu. Bizler, çocuklara bayram armağan edebilecek kadar asil ve sevgi dolu bir liderin evlatlarıyız. Mustafa Kemal Atatürk,bu günü çocuklara armağan ederken, savaşta öksüz ve yetim kalan çocukların mutlu olmasını istemişti. Bugün de savaş ortamında olduğumuzu göz önünde bulundurursak, şehitlerimizin geri de kalan çocuklarının kendilerine armağan edilmiş bir bayramı kutlama haklarının ellerinden alınmasını mazur göremeyiz. ‘Yeni Türkiye’ olarak adlandırdıkları, cehenneme çevirdikleri güzel ülkemizi biraz gözlemlediğimizde milli beraberliğe ne kadar ihtiyaç duyduğumuzu görebiliriz. Böyle bir ihtiyacın hasıl olduğu günlerde, milli bayramlarımızın kutlamalarını iptal etmeyi kesinlikle iyi niyetli bulmuyorum.  Almış oldukları bu yanlış karardan dönmelerini umuyor, saygılar sunuyorum” dedi.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.