" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

ATATÜRK’ÜN EDREMİT’E GELİŞİNİN 82. YILDÖNÜMÜ KUTLANDI

  Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Edremit’e gelişinin 82. yıl dönümü Şehit Hamdi Bey Meydanı’nda düzenlenen törenlerle kutlandı.   Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Edremit’e gelişinin 82. Yıl dönümü nedeniyle Şehit Hamdi Bey Meydanı’nda tören düzenlendi. Kaymakam Ali Sırmalı, 19. Motorlu Piyade Tugayı ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Nihayet Ünlü ve Edremit […]

ATATÜRK’ÜN EDREMİT’E GELİŞİNİN 82. YILDÖNÜMÜ KUTLANDI
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

 

Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Edremit’e gelişinin 82. yıl dönümü Şehit Hamdi Bey Meydanı’nda düzenlenen törenlerle kutlandı.

 

Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Edremit’e gelişinin 82. Yıl dönümü nedeniyle Şehit Hamdi Bey Meydanı’nda tören düzenlendi. Kaymakam Ali Sırmalı, 19. Motorlu Piyade Tugayı ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Nihayet Ünlü ve Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka tarafından Atatürk anıtına çelenk konuldu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Edremit Yılmaz Akpınar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Mehmet Akif Özer tarafından günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapıldı. Edremit Yılmaz Akpınar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından Atatürk ile ilgili şiir ve kompozisyonlar okundu.

Şehit Hamdibey Meydanı’nda ki törenin ardından Ayşe Sıdıka Erke Etnografya Müzesi’nde Atatürk Fotoğrafları sergisi açıldı.

Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, “Laik ve demokratik Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Lider Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü Edremit’imize gelişinin 82. Yılını kutluyor,  aziz atamızı bir kez daha, sevgi, saygı ve minnetle anıyoruz” dedi.

Törenlere Kaymakam Ali Sırmalı, 19. Motorlu Piyade Tugayı ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Nihayet Ünlü ve Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Hakan Aksoy, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Korkmaz, İlçe Jandarma Komutanı J. Bnb. Şahin Aydıncı, Belediye Başkan Yardımcıları Fatma Özgirgin, Mehmet Ertaş, İlhan Yazar, siyasi parti temsilcileri askeri erkan, daire müdürleri, okul müdürleri, muhtarlar, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

 

 

 

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.