" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

BELEDİYE PERSONELİ YANGIN TATBİKATINDA 

  Kamu hizmetlerini yürüten personelinin alan eğitimi konusunda yoğun bir program uygulayan Sındırgı Belediyesi, personeline yönelik bir yangın eğitimi düzenledi. Yangın esnasında yapılması gerekenler, yangın söndürme gereçlerinin kullanımı gibi teorik bilgiler alan personele, eğitimin sonunda bir de yangın tatbikatı yaptı. Sındırgı Belediyesi, personeline yönelik hizmet içi eğitimlerine devam ediyor. Özellikle belediyenin yetki ve sorumluğunda bulunan […]

BELEDİYE PERSONELİ YANGIN TATBİKATINDA 
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

 

Kamu hizmetlerini yürüten personelinin alan eğitimi konusunda yoğun bir program uygulayan Sındırgı Belediyesi, personeline yönelik bir yangın eğitimi düzenledi.

Yangın esnasında yapılması gerekenler, yangın söndürme gereçlerinin kullanımı gibi teorik bilgiler alan personele, eğitimin sonunda bir de yangın tatbikatı yaptı. Sındırgı Belediyesi, personeline yönelik hizmet içi eğitimlerine devam ediyor. Özellikle belediyenin yetki ve sorumluğunda bulunan hizmet alanlarıyla ilgili eğitimler devam ederken, görev esnasında karşılaşılabilecek olası durumlara yönelik uygulamalara da yer veriliyor. Bu kapsamda Sındırgı Belediyesi, personeline yönelik bir yangın eğitimi düzenledi. Yangın söndürme tatbikatına, Belediye Başkan Yardımcıları Hasan Daşkafa, Emin Uygar Çelik, Birim Müdürleri ve personel katıldı.  Balıkesir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Sındırgı İtfaiye Amirliğinden gelen itfaiye personelleri tarafından, belediye personeline eğitim verildikten sonra belediye önünde tatbikat yapıldı. Eğitimde yangın esnasında ilk olarak yapılması gerekenler, yangın tüpü kullanımı, doğru müdahale yöntemleri gibi konular anlatıldı. Yangın söndürme sırasında, rüzgârın mutlaka arkaya alınması, yangının çıkış noktasına müdahale edilmesi, tamamen söndürülmeden yangın mahallinin terk edilmemesi gibi önemli bilgilere yer verildi. Verilen bu bilgiler ışığında, kontrollü olarak çıkarılan yangın, personelin katıldığı tatbikatla söndürüldü.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.