İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ YUSUF KOÇ SURİYELİ ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout Haber MerkeziC.M Sanayispor’da Teknik Patron Kadir Aydemir – 22 Haziran 2016KANGREN OLMUŞ SORUNLAR ÇÖZÜLÜYOR – 21 Haziran 2016HAVRAN PAZARYERİ’NDE ” RAMAZAN BEREKETİ” – 21 Haziran 2016DENİZ KUM GÜNEŞ FESTİVALİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERLE SON BULDU – 21 Haziran 2016BSM DE MİNİKLER SAHNEYE IŞIK SAÇTI – 21 Haziran 2016MHP’DE TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİ GERÇEKLEŞTİ, ZAFER MUHALİFLERİN […]

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ YUSUF KOÇ SURİYELİ ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

Ülkemizde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından eğitime alınan 350 bin Suriyeli öğrenci devlet okullarının yanı sıra kamplarda ve sivil toplum örgütlerince açılan özel eğitim merkezlerinde eğitimlerini sürdürmektedir.

 

İlçemizde ise ilkokul ve ortaokullarda toplam 8 öğrenci eğitim görmektedir. Öğrencilerimizin okul çevresine uyum sağlamaları, çevreleriyle ve arkadaşlarıyla rahat iletişim sağlayabilmeleri ve diğer ihtiyaçları konusunda okullarımızda öğretmenlerimiz ve idarecilerimiz gereken çalışmaları yapmaktadır. İlçemizde öğrenim görmekte olan Suriyeli öğrenciler Okul Müdürleri ile birlikte İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf KOÇ’u makamında ziyaret ettiler. Öğrencilere Karagözoğlu İlkokulu Müdürü Hasan DELİBEY, Cumhuriyet İlkokulu Müdürü Turhan GÜRHAN ve Edremit İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Adem KARAKUŞ eşlik etti.  Suriyeli öğrencilerimiz; kendilerini yakından tanımak isteyen İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf KOÇ’a sırayla kendilerini tanıttılar. Bazı öğrencilerin Türkçeyi çok güzel konuştukları dikkat çekti. Suriyeli öğrencilerimizin okullardaki genel durumları, varsa sorunları ve ihtiyaçları ile ilgili bilgi alan Yusuf KOÇ öğrencilere çeşitli hediyeler vererek onlarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.