" />
USD
3,6643
EURO
4,3301
ALTIN
151,2668

“AKP’nin Büyükşehir Yasası tutmadı”

Burhaniye Milliyetçi Hareket Partisi Meclis üyesi Şevki Yücel,   Milliyetçi Hareket Partisi Burhaniye Belediye Meclis Üyesi Şevki Yücel, “ AKP’nin Büyükşehir Politikası tutmadı”  Burhaniye ha ettiği hizmetleri alamıyor.   Burhaniye Milliyetçi Hareket Partisi Belediye Meclis Üyesi Şevi Yücel,  “ Büyükşehir Yasası ile birlikte, Burhaniye hizmet alımında çok gerilerde kaldı. Oysaki 2014 yere seçimleri öncesinde verilen […]

“AKP’nin Büyükşehir Yasası tutmadı”
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Burhaniye Milliyetçi Hareket Partisi Meclis üyesi Şevki Yücel,

 

Milliyetçi Hareket Partisi Burhaniye Belediye Meclis Üyesi Şevki Yücel, “ AKP’nin Büyükşehir Politikası tutmadı”  Burhaniye ha ettiği hizmetleri alamıyor.

 

Burhaniye Milliyetçi Hareket Partisi Belediye Meclis Üyesi Şevi Yücel,  “ Büyükşehir Yasası ile birlikte, Burhaniye hizmet alımında çok gerilerde kaldı. Oysaki 2014 yere seçimleri öncesinde verilen vaatlerde Balıkesir’de AKP, Burhaniye’de AKP. AKP gelecek hizmet yağacak propagandaları yapanlar. Burhaniye tarihinde görmediği hizmetleri alacak. Bizleri seçin, Burhaniye uçsun diyenler, bu gün ise tam tersini söylüyorlar. Elimizdeki kısıtlı imkanlar ile anca bu kadar. Peki bu hak sizlere güvendi. Sizlere oy attı. Sizler ise şimdi çıkıp ta elimizdeki kısıtlı imkanlar diyorsunuz. bu vaatleri verirken, Burhaniye’yi yöneteceğiz derken bunları bilmiyor muydunuz? İki yıl geçtikten sonra mı akınıza geldi bunları söylemek dedi. MHP’li Meclis Üyesi Şevki Yücel yaptığı konuşmada şunları söyledi.  Öncelikle 2015 faaliyet raporunda da geçen Burhaniye’ye çiçek alımı konusu var.  Seraları olduğu halde 62.347 TL çiçek alımı yapılmış. Yine zeytin memleketi olan Burhaniye’miz de tanesi 500 T’den 3 adet bonzai adı verilen zeytin ağacı alınmış. Yine geçtiğimiz yılarda Burhaniye Belediyesinin telefon giderleri yüzde yüzden fazla artışa 231.263 TL olmuş. Belediye içerisinde çalışan iktisadi işetmeler zarar etmiş.  Burhaniye Belediye yönetiminin bu zararları ve masrafları göz önüne alacağını, denetim komisyonunun tüm yazdıkları maddeleri dikkate alacağını umut ediyorum. Ayrıca MHP gurubu olarak bu konularında takipçisi olacağımızı hatırlatmak istiyoruz.

BEKLEDİĞİMİZ BİR ÇOK PROJE ORTADA YOK

MHP Belediye Meclis üyesi Şevki Yücel, göreve gedikleri günden itibaren Burhaniye halkı ve bizlerinde beklediği bir çok projeye başlanamamıştır. Plan ve Proje müdürlüğünün 2015 faaliyet raporunda 37 adet başlık altında topladığı projeler yazılsa da Basın ve Halkla ilişkiler müdürlüğünün 136 adet kütür ve Sosyal İşler Müdürlüğünün 53 adet başlık atında topladığı çalışmalardan da anlaşılacağı gibi sadece etkinlikler ile göz doldurulmaya çalışılmıştır. Ucuz belediye hizmetleri dendiği halde  Su, Vidanjör, Kanal açma hizmetleri artmıştır. Vaatleri arasında bulunan Turisttik mahallelerde esnafın işerin açılma için turistlerin rahatça par edecekleri alanları parasız hale getireceğiz dediler, ama hayalden öteye geçmedi. Hak ekme fırını işer hale getireceğiz. Burhaniye halkına ucuz ekmek yedireceğiz. Halkın cebine katkı sağlayacağız dediler, ilk işeri belediye ekmek fırını yıkarak ortadan kaldırmak oldu. Esnafımıza Hafta sonu çalışması için alınan hafta sonu çalışma harçlarını almayacağız dediler şu an alınmakta. Termal Turizmi geliştirerek bir sağlık turizmi yapacağız dediler, ortada hiçbir çalışma yok. Buz üretimli balıkhaneler yapacağız dediler. Yaptılar da biz mi görmüyoruz. Yine Burhaniye halkına vaat ettikleri  Doğal gazı getireceğiz dediler hayal odu. İlçemizde kentse dönüşüm adı altında hızla artan yeni binaların arsa ve konut fiyatlarında aşırı artışın halkımızın konut alımında büyük sıkıntılara neden olmakta. Bu sıkıntıların önüne geçebilme adına TOKİ konutları yapılacaktı. Ne odu. Ne gibi çalışmalarınız var. Veya TOKİ konutları yapmayı düşünüyor musunuz? Halımızın kira öder gibi küçük rakamlarla ödeme kolaylığı sağladığı belirtilen ikinci etap TOKİ projesinin muhakkak surete hayata geçirileceği söylendiği halde ne yazık ki geçen sürede adını bile duymadık.

Şenol TORLAK

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.