" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

FIRATLI ÖĞRENCİLER YAZARLIK İÇİN ADIM ATIYOR

Balıkesir Özel Fırat Ortaokulu, öğrencilerine yazarlık kursu veriyor. “Yazarlık Atölyesi” adındaki etkinlik kapsamında kabiliyetli öğrenciler ve yazarımız bir araya geldi. Eğitimci yazar Mustafa Üftadeoğlu ile “çok okuyun, düşünün, hayal kurun ve yazın” temalarını işleyen öğrencilerin yazmaya ilgi göstermeleri amaçlanıyor. Okulun Türkçe zümresi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen eğitimlerle öğrencilerin yazı yazma yetenekleri öne çıkarılarak gelişimlerine […]

FIRATLI ÖĞRENCİLER YAZARLIK İÇİN ADIM ATIYOR
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Balıkesir Özel Fırat Ortaokulu, öğrencilerine yazarlık kursu veriyor. “Yazarlık Atölyesi” adındaki etkinlik kapsamında kabiliyetli öğrenciler ve yazarımız bir araya geldi. Eğitimci yazar Mustafa Üftadeoğlu ile “çok okuyun, düşünün, hayal kurun ve yazın” temalarını işleyen öğrencilerin yazmaya ilgi göstermeleri amaçlanıyor.

Okulun Türkçe zümresi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen eğitimlerle öğrencilerin yazı yazma yetenekleri öne çıkarılarak gelişimlerine katkı yapılması amaçlanıyor. Yazarlık kursunda eğitimci yazar Mustafa Üftadeoğlu; örneklemeler, şiir, hikaye, okuma-dinleme ve tamamlama şeklinde öğrencilere sunum yaptı ve ardından öğrencilerin yazıları ile birebir ilgilendi.

Daha önce ‘Pembe Düşler Kasabası’ adında masal kitabı çıkartan öğrencilerle bu sefer hikaye, şiir, deneme ve masallar yazıldı. Yılsonuna kadar tamamlanması planlanan eserler kitap haline getirilecek.

Öğrencilerin edebiyat sevgilerinin artırılması, yazma kabiliyetlerinin cesaretlendirilmesi için atölye çalışması yaptıklarını belirten Türkçe Zümre Başkanı Dilek Eroğlu, “İnsanların kendilerine özgü bilgi ve tecrübeleri vardır. Kime edebiyattan, kimi şiirden, kimi de teknolojiden hoşlanır. İşte bu yüzden öğrencilerimiz de bireysel yeteneklerinin farkında olmalı ve onları geliştirmelidirler. Biz Türkçe zümresi olarak yazma becerisi gelişmiş öğrencilerimizin sevgileriyle sulayıp, kalemleriyle büyüttükleri bu güzel çalışmalarının, yazarımızın onlara verdiği eğitimle birer meyveye dönüşeceğini umut ediyoruz. Amacımız başta bu öğrencilerimiz olmak üzere yazmaya kabiliyeti olan tüm öğrencileri neler üretebileceklerini görmeleri açısından yüreklendirmektir. Zira biz onların geleceğin “ünlü şair ve yazarları” olacaklarından şüphe duymuyoruz.” şeklinde konuştu.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.