" />
USD
3,6884
EURO
4,3432
ALTIN
151,3545

“SEYAHAT AKLIN GIDALARINDAN BİRİDİR’’

CHP Karesi İlçe Başkanlığının düzenlemiş olduğu; Sığacık, Meryem Ana, Şirince, Efes,Selçuk,Kuşadası gezisi geçtiğimiz haftasonu 46 katılımcı ile gerçekleşti. Pazar sabahı erken saatlerde yola koyulan CHP Karesi ilk olarak Sığacık’ta doğa içinde bir kahvaltı yaptı. Katılımcılar Sığacıkta hatıra fotoğrafı çektirip Meryem Ana’ya doğru yola çıktılar. Meryem Ana Evi’nin ardından Şirince de serbest zaman geçirdiler, daha sonra […]

“SEYAHAT AKLIN GIDALARINDAN BİRİDİR’’
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

CHP Karesi İlçe Başkanlığının düzenlemiş olduğu; Sığacık, Meryem Ana, Şirince, Efes,Selçuk,Kuşadası gezisi geçtiğimiz haftasonu 46 katılımcı ile gerçekleşti. Pazar sabahı erken saatlerde yola koyulan CHP Karesi ilk olarak Sığacık’ta doğa içinde bir kahvaltı yaptı. Katılımcılar Sığacıkta hatıra fotoğrafı çektirip Meryem Ana’ya doğru yola çıktılar.
Meryem Ana Evi’nin ardından Şirince de serbest zaman geçirdiler, daha sonra İsa Bey Camiisi ve Efes Müzesini gezdiler. İsa Bey Camiisinin tarihini merak eden katılımcılar rehbere sordukları sorularla meraklarını giderdiler. ‘’İsa Bey Camii, Türk mimarlık tarihinin Anadolu Beylikleri dönemine ait en eski ve gösterişli eserlerindendir. 19. yüzyılda kervansaray olarak da kullanılmıştır.Simetrik olmayan bir plana inşa edilen caminin yamaçta konumlandırılan iki giriş kapısı batı ve doğu tarafındadır. Batı kapısı yazılar ve geometrik şekillerle süslüdür. Batı yönündenki duvarlar mermerle kaplı, diğer cepheler ise kesme taştandır. Cephesi, pencere kenarları ve her iki kubbesinin de kasnağı Selçuklu çinileriyle süslüdür.’’ Diyerek açıklamada bulunan rehber katılımcılara İsa Bey Camiisinin hemen ardından Efes Müzesini gezdirip, tarihini anlattı. Son olarak Maket Köy’ü gezen katılımcılar Kuşadasında serbest zaman geçirip Balıkesir’e geri dönüş yaptılar. Gezinin sonunda parti içi kaynaşmayı sağlayan ve kendilerine güzel bir gün geçirten İlçe Başkanı Onur Ayan’a teşekkür eden katılımcılar bir daha ki geziyi iple çektiklerini belirtti. CHP Karesi İlçe Başkanı Onur Ayan yaptığı açıklamada; “ Öğrenmek için zaman, zemin, mekân, yaş kaydı ve sınırı yoktur. Beşikten mezara kadar erkek-kadın herkese hayatta kullanacağı bilgiyi öğrenmek bir vazifedir. Yolculukta, ticaretle uğraşırken, misafirlikte, akla gelebilecek her müsait zaman ve zeminde bilgimizi arttırma gayreti içinde olmalıyız. Bunun ilk yolu okumak ise de, insanlar gezip gördükleri yerlerdeki yeni kültürlerle de bilgilerini arttırabilirler. “Seyahat aklın gıdalarından biridir.” Dolayısıyla CHP Karesi İlçe Başkanlığı olarak Kültür Gezilerimiz devam edecektir. Bu çıktığımız gezide çok şey öğrendik. Her yapı ayrı ayrı güzel, özellikle bizimde kırsal kesimlere verdiğimiz önemi göz önünde bulundurursak; Maket Köy’de yıllar önceye geri döndüm bizim gittiğimiz köylerde anlatılanları, çocuklara anlattıklarımızı orada yaşadık, bütün katılımcılarımız ile oldukça duygulandık. Eski meslekler, köylerin eski hallerini o kadar güzel canlandırmışlar ki, mutlaka ama mutlaka gezilip görülmesi gereken yerler.Bu güzellikleri partililerimizle gördüğümüz için çok mutluyum.’’ Dedi.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.