" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

TÜRKİYE DE GELECEK NASIL GELECEK?

Psikiyatri Uzmanı Sedat İrgil Balıkesir Sanat Merkezinde eğitim seminerlerine devam ediyor. Geçtiğimiz hafta ‘’Türkiye de gelecek nasıl gelecek” konulu bir seminer verdi. Tıbbi, teknik ve sosyal değişimlerin insanları nasıl etkilediğini, günümüz teknolojisinin insanlara verdiği zararları ve yararları anlattı. Türkiye’nin geçtiğimiz yıllarda ki ülkeler arası sayısal ve sözel eğitim sıralamasını da anlatan Psikiyatri Uzmanı Sedat İrgil […]

TÜRKİYE DE GELECEK NASIL GELECEK?
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Psikiyatri Uzmanı Sedat İrgil Balıkesir Sanat Merkezinde eğitim seminerlerine devam ediyor. Geçtiğimiz hafta ‘’Türkiye de gelecek nasıl gelecek” konulu bir seminer verdi.
Tıbbi, teknik ve sosyal değişimlerin insanları nasıl etkilediğini, günümüz teknolojisinin insanlara verdiği zararları ve yararları anlattı. Türkiye’nin geçtiğimiz yıllarda ki ülkeler arası sayısal ve sözel eğitim sıralamasını da anlatan Psikiyatri Uzmanı Sedat İrgil eğitim kalitesinin de azaldığına değindi.
Önümüzde ki yıllarda eğer eğitim kalitesine dikkat edilirse, teknoloji doğru zamanda doğru amaçla kullanılırsa hem ekonomik bakımdan rahatlığa kavuşulacağından hemde insan ömrünün 150 yıla kadar çıkabileceğinden bahsetti.
Seminer sonunda katılımcıların sorularını yanıtlayan Psikiyatri Uzmanı Sedat İrgil gençlere gelecek ile ilgili umutsuzluğa kapılmamaları gerektiğini aynı zamanda ’’Robot Yapımı’’ çalışmaları yaptıklarını katılmak isteyen gençlerin ve ya katılımcıların çocuklarının ücretsiz eğitim alabileceklerini söyledi.
Balıkesir Sanat Merkezi Genel Sanat Yönetmeni Onur Ayan ise düşüncelerini şu şekilde ifade etti. ‘’ Bireylerin genelinde görülmekte olan ” Gelecek Kaygısı ” ileriye dönük plan yapamayan insanlarda biraz daha fazla görülmektedir. Bireylerin geleceğe yönelik bir planı yoksa ve bunu yapacak bir potansiyellide kendisinde göremiyorsa olumsuzluk sinyalleri zihinde hissedilmeye başlayarak kişiyi rahatsızlık boyuta ulaştırmaktadır. Türkiye de bu kaygılar daha sık olmakla birlikte ileride daha büyük sıkıntılara yol açabilir. Önlemini ise erken almamız gerekir, Uzmanımız Tıbbı,sosyal ve teknik değişimlerin bizleri nasıl etkilediğinden bahsetti, kendisine teşekkür ediyorum. Ücretsiz seminerimiz önümüzde ki ayda devam edecek’’ dedi

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.