EDREMİT’TE İLAN VE REKLAM DENETİMLERİ

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout Haber MerkeziC.M Sanayispor’da Teknik Patron Kadir Aydemir – 22 Haziran 2016KANGREN OLMUŞ SORUNLAR ÇÖZÜLÜYOR – 21 Haziran 2016HAVRAN PAZARYERİ’NDE ” RAMAZAN BEREKETİ” – 21 Haziran 2016DENİZ KUM GÜNEŞ FESTİVALİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERLE SON BULDU – 21 Haziran 2016BSM DE MİNİKLER SAHNEYE IŞIK SAÇTI – 21 Haziran 2016MHP’DE TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİ GERÇEKLEŞTİ, ZAFER MUHALİFLERİN […]

EDREMİT’TE İLAN VE REKLAM DENETİMLERİ

 

Edremit Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü’ne bağlı İlan, Reklam ve İşgaliye Birimi ekiplerinin çalışmaları kent genelinde devam ediyor.

 

Edremit Belediyesi tarafından kent genelinde çalışmalar devam ederken ekiplerin denetimleri de aralıksız bir şekilde sürüyor. Zabıta denetimleri, Yapı Kontrol, Ruhsat Denetim Müdürlüğü ekiplerinin yanı sıra Mali Hizmetler Müdürlüğü’ne bağlı İlan, Reklam ve İşgaliye Birimi ekipleri de kent genelinde ki tabelaların Reklam İlan ve Tanıtım Yönetmeliğine uygun hale getirilmesi için denetimlerini sıklaştırdı. Denetimlerde işyeri tabelalarının yönetmeliğe uygunluğunun yanında işyeri işgaliyelerinin düzenlenmesi konusunda ölçümler yapılıyor. Yönetmeliğe ve kentin görselliğine aykırı olan tabelaların düzenlenmesi için süre veriliyor. İlçenin görsel güzelliğinin düzenli olması ve bir bütünlük arz etmesi için binaları çirkinleştiren tabela kirliliğinin önüne geçilmesi gerektiğini ifade eden yetkililer, bu sebeple işyeri sahiplerinin reklam tabelası yaptırırken yönetmeliklere uygun tabela yaptırmaları gerektiği hatırlatıldı. Ekiplerin denetimlerinin periyodik olarak ilçe genelinde devam edeceği bildirildi.

 

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.