" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

EDREMİT BELEDİYESİ ÇOCUKLARI SANATLA BULUŞTURUYOR

  Edremit Belediyesi Kültür Hizmetleri kapsamında düzenlenen “Puki’nin Başına Gelenler” adlı eğitici tiyatro oyununu, öğrenciler için okullarında sahneleniyor.   Edremit Belediyesi Kültür Hizmetleri kapsamında Balıkesir Sanat Merkezi oyuncularının sahnelediği ‘Puki’nin Başına Gelenler” adlı Inter aktif çocuk tiyatrosunu Edremit’te eğitim veren kırsal mahallelerde ki okullarında sahnelenmeye başlandı. Edremit Belediyesi Tiyatro Okulunuzda projesiyle ilçede kırsal mahallelerde ki […]

EDREMİT BELEDİYESİ ÇOCUKLARI SANATLA BULUŞTURUYOR
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

 

Edremit Belediyesi Kültür Hizmetleri kapsamında düzenlenen “Puki’nin Başına Gelenler” adlı eğitici tiyatro oyununu, öğrenciler için okullarında sahneleniyor.

 

Edremit Belediyesi Kültür Hizmetleri kapsamında Balıkesir Sanat Merkezi oyuncularının sahnelediği ‘Puki’nin Başına Gelenler” adlı Inter aktif çocuk tiyatrosunu Edremit’te eğitim veren kırsal mahallelerde ki okullarında sahnelenmeye başlandı. Edremit Belediyesi Tiyatro Okulunuzda projesiyle ilçede kırsal mahallelerde ki 11 İlkokulda öğrencileri tiyatroyla buluşturmayı amaçlıyor. Tiyatro oyununu ilk gün Narlı, Avcılar, Mehmet alan ve Yol Ören Mahallesi’nde ki İlkokullarda sahnelenerek büyük beğeni topladı. Çocuklar hep bir ağızdan “Teşekkürler Kamil Amca” diyerek tiyatroyu sevdiklerini söylediler. Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka “Amacımız çocuklarımıza ve gençlerimize sanatı sevdirmektir. Sanatla büyüyen her çocuk ülkenin aydınlık geleceği için bir yatırımdır. Bizlerde Edremit Belediyesi olarak Sosyal Belediyeciliğimizin gereği, hizmet anlayışımızda buna önem veriyoruz. Tiyatrocu arkadaşlarımızın köy okullarımızda sahneledikleri güzel oyun için teşekkür ediyorum” dedi.

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.