" />
USD
3,6662
EURO
4,3290
ALTIN
151,0011

Mali Müşavirlerde Metin Yalçın tekrar aday

Balıkesir Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nın Mayıs ayında yapılacak seçimleri öncesinde Katılımcı Demokrat Muhasebeci ve Mali Müşavirler Grubu Metin Yalçın’ı bir kez daha aday gösterdi. Grup seçimi kazanarak dördüncü dönemde de odayı yönetmek istiyor.   Dün Taş Bina Cafe’de gerçekleştirilen basın toplantısı ile adaylarını tanıtan Katılımcı Demokratik Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Grubu bu dönemde de […]

Mali Müşavirlerde Metin Yalçın tekrar aday
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Balıkesir Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nın Mayıs ayında yapılacak seçimleri öncesinde Katılımcı Demokrat Muhasebeci ve Mali Müşavirler Grubu Metin Yalçın’ı bir kez daha aday gösterdi. Grup seçimi kazanarak dördüncü dönemde de odayı yönetmek istiyor.

 

Dün Taş Bina Cafe’de gerçekleştirilen basın toplantısı ile adaylarını tanıtan Katılımcı Demokratik Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Grubu bu dönemde de yoluna Metin Yalçın ile devam etmek istiyor. Dünkü toplantıda grup Yönetim Kurulu, Disiplin Kurulu ve Denetleme Kurulu adaylarını tanıtarak meslektaşlarından destek istedi.

 

Oda başkanı Metin Yalçın 22. Balıkesir Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nın yönetimine tekrar talip olduklarını söyledi. Yalçın üç dönemdir oda yönetiminde yaptıkları işlerle odanın Türkiye genelinde adını duyurduklarını ifade etti. Yeni dönemde de Çalışma Programı kapsamında çalışmalarına devam etmek istediklerini belirten Metin Yalçın, tüm meslektaşlarına kendisini aday gösterdikleri için teşekkür etti.

 

ADAYIMIZ METİN YALÇIN

Toplantıda ilk olarak Katılımcı Demokratik Muhasebeci Mali Müşavirler Grubu söz alan Osman Altay, Mayıs ayındaki oda seçiminde başkan adaylarının Metin Yalçın olduğunu açıkladı. Altay açıklamasında şunları söyledi:

“Balıkesir Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odasının önümüzdeki Mayıs ayı sonunda yapılacak 22. Olağan Seçimli Genel Kurulu’na Katılımcı Demokrat Muhasebeci Mali Müşavirler Grubu olarak bizleri temsil edecek arkadaşları belirlemiş bulunmaktayız. Yıllardır meslek odamızın çalışmalarının yürütülmesi ve meslek odamızın kurumsallaşması noktasında emeklerini sunan grubumuz, önümüzdeki seçimde de odamızın daha da gelişmesi, daha da büyümesi, daha da etkinleşmesi ve var olan birlik, beraberliğin daha da artması için bir kez daha göreve talip olmuştur.

TÜM MESLEKTAŞLARIMIZI DESTEĞE DAVET EDİYORUZ

Grup kadrolarımızın önünde mesleki, kültürel ve sosyal anlamda daha büyük hedefler durmaktadır. Katılımcı Demokrat Muhasebeci Mali Müşavirler Grubu olarak gelecek planlamamızı ve ilkelerimizi belirlemek üzere hazırlanan ‘Çalışma Programı’na bağlı kalarak hedeflerimize yürüyeceğiz. Biliriz ki amaçlarınıza ne kadar iyi niyetle sahip çıkarsanız çıkın, araçları kullanmayı bilmiyorsanız, yöneticilik geleneğiniz ve yetenekli, donanımlı kadrolarınız yoksa başarılı olmanız çok zor olacaktır. Böyle bir kadronuz yoksa hiçbir politikanızı gerçekleştiremez, amaçlarınıza ulaşamaz, mesleğinize ve odanıza hizmet edemezsiniz. Bizler de düzeyli ve sürekli hizmetin devamı için tüm meslektaşlarımızı kamuoyu aracılığıyla grubumuz adaylarını desteklemeye çağırıyoruz.

TÜM KURULLARDAKİ ADAYLARIMIZ

Balıkesir Katılımcı Demokrat Muhasebeci Mali Müşavirler Grubu olarak odamızın 22. Olağan Seçimli Genel Kurulu’nda bizleri temsil edecek olan Metin Yalçın başkanlığında asil ve yedek ayrımı yapmaksızın aday arkadaşlarımız şunlardır:

“Yönetim Kurulu: Metin Yalçın, Levent Altun, Ertuğ Aslan, Bülent Atacan, Kenan Betik, Eren Çekiç, Hakan Duman, Taner Şenoğlu, Cemil Uzun, Özgül Yiğit.

Disiplin Kurulu: Abidin Acar, Elif İmren Alkan, Eda Çeviker, Beytullah Keren, Erden Köybaşı, Özgün Özen, Salih Özden, Emre Yücel, M. Sezai Yavuz, Oktay Zengin.

Denetleme Kurulu: Osman Altay, Metin Durmaz, Mehmet Kızılduman, Ufuk Öztürk, Ferhat Silahşör, Tülay Vural.”

HİZMETE DEVAM ETMEK İSTİYORUZ

Katılımcı Demokratik Muhasebeci Mali Müşavirler Grubu’nın başkan adayı olarak belirlediği Metin Yalçın ise dördüncü dönemde de odayı daha üst seviyelere çıkarmak için çalışacaklarını söyledi. Yalçın şunları kaydetti:

“2008 yılından bu yana 4 dönemdir Balıkesir Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nda yeni bir anlayış, yeni bir yaklaşımın ve meslek odasının güçlenmesi adına daha fazla enerji sarf etmenin; bu uğurda insanların bir araya geldiğinde neler üretebileceğinin göstergesini sağlamak üzere yan yana bir duruş belirledik. Dördüncü dönem seçimlere giriyoruz. Geçtiğimiz üç yıllık dönem içinde odamızı yönetme fırsatını bulduk. Bu üç yıllık dönem içinde uzun yıllardır odamızda eksikliklerini gördüğümüz birçok konuyu çözüme kavuşturduğumuzu düşünüyoruz. En temel dört noktamız; daha fazla meslektaşa ulaşan bir oda yaratmaktı. Hemen hemen her konuda tüm il ve ilçelerdeki meslektaşlarımıza her türden aracı kullanarak, olabildiğince dokunarak, onların mesleğin içinde olduklarını ve odanın onlarla beraber oldukları hissiyatını yaşama geçirdiğimizi düşünüyoruz. Mesleki sorunlarımızın mücadelesinin yürütülmesi konusunda hem il düzeyinde hem Ege Odaları Platformu düzeyinde, hem de TÜRMOB düzeyinde yoğun bir mücadeleyi başarıyla yürüterek geldik ve bu konuda da Türkiye düzleminde yeniden yerini alan odayla çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

YAPAMADIKLARIMIZI YENİ DÖNEMDE YAPACAĞIZ

Meslek odamızın bülteni unutulmuşluktan çıkarılıp yeniden hayata katıldı. 8 yıl boyunca ulaşmayan bültenimiz ki bu mesleki örgütler ve kimlikler için bu kariyer işleridir. Bunu yeniden hayata geçirmiş bulunuyoruz. Bunların yanında il içindeki meslek odaları arasında ve diğer meslek kuruluşlarıyla, demokratik kitle örgütleri arasında liderlik etme pozisyonuna gelen bir odayı meslektaşlarımla birlikte yarattık. Akademik Odalar Birliği ve Balıkesir Demokrasi Platformu çalışmalarının hem aktif katılımcısı hem de uzun süre genel sekreterliğini yürüterek kente dair meselelerimiz olduğunu da paylaştık. Tabi ki geçtiğimiz faaliyet döneminde bazı konularda istediğimiz şeyleri üretemedik. Bunların bir kısmı bizim dışımızda, bizim çözemeyeceğimiz gerekçelerleydi. Ancak onları da planladık. Bu büyük, güçlü grupla onların da planlamasını yaptık. Önümüzdeki üç yıl içinde çok daha farklı bir şekilde planlarımız doğrultusunda daha güçlü, daha etkin, daha görünür bir Balıkesir Odasını hayata geçireceğiz diye umuyoruz.

DİSİPLİNLİ BİR KADRO HAREKETİYİZ

Bizim buradaki esas meramımız; bizler büyük kitle örgütlerinin, büyük gruplarla ve büyük kalabalıklarla yürütülebileceğine en başından beri inanıyoruz. Seçim dönemlerinde belirlenmiş bir başkan adayı atayıp, arkasından da daha sonra vagonları yolda ekleriz mantığıyla yürütmenin çok da faydalı sonuçlar üretmediğini bugüne kadar gördük. O yüzden de biz bugün tüm adaylarımızla, seçimde sandığa sunulacak tüm adaylarımızla bir arada sizlerin huzuruna çıktık. Değerli grubumuz sekretaryasına, bu seçim döneminin başından beri yürüttükleri titiz çalışmaları için ve benim de içinde bulunduğum bu nitelikli grupla bir dönem daha Balıkesir Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nda yönetimi üstlenme konusundaki gösterdikleri tercihten dolayı teşekkür ediyorum. Bizler öteden beri şunu savunduk: Disiplinli bir kadro hareketiyiz. Bugün bir kere daha görüyorum ki; 8 yıllık mücadelenin sonunda gerçekten Balıkesir ilinde bir meslek örgütündeki en nitelikli ve en disiplinli kadrolardan birine sahibiz. Bu kadro adına başkan adayı olarak yarışmak onurunu da bir defa daha almış olmak; benim torunlarıma anlatacağım güzel bir farklılık olacaktır.”

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.