" />
USD
3,7055
EURO
4,3609
ALTIN
152,8210

SINDIRGI’DA ” KARDEŞLİĞİ O’NDAN ÖĞRENDİK ” KONFERANSI

Balıkesir’in Sındırgı ilçesinde ‘Kutlu Doğum Haftası’ kapsamında Necip Fazıl Kültür Merkezinde ‘Kardeşliği O’ndan Öğrendik’ konulu konferans gerçekleştirildi. Konferansa Belediye Başkanvekili Bahtiyar Kocaer, Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Daşkafa, Belediye Meclis Üyeleri, İlçe Müftüsü Halil Hazar, Kamu Kurum Müdürleri, Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. Açılış konuşmasını Diyanet Sen Sındırgı Şube Başkanı Erdoğan Yılmaz yaptı. Yılmaz […]

SINDIRGI’DA ” KARDEŞLİĞİ O’NDAN ÖĞRENDİK ” KONFERANSI
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Balıkesir’in Sındırgı ilçesinde ‘Kutlu Doğum Haftası’ kapsamında Necip Fazıl Kültür Merkezinde ‘Kardeşliği O’ndan Öğrendik’ konulu konferans gerçekleştirildi. Konferansa Belediye Başkanvekili Bahtiyar Kocaer, Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Daşkafa, Belediye Meclis Üyeleri, İlçe Müftüsü Halil Hazar, Kamu Kurum Müdürleri, Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Açılış konuşmasını Diyanet Sen Sındırgı Şube Başkanı Erdoğan Yılmaz yaptı. Yılmaz konuşmasında; “ 2008 yılından bu güne 14- 20 Nisan tarihleri arasında Peygamberimizi anma ve onun mesajlarını anlama çeşitli etkinliklerle Türkiye çapında anılmaktadır. Doğrusu o günden bu güne ‘kutlu doğum Haftası’ ülkemizin her köşesinde ve her geçen gün daha da büyük bir coşkuyla kutlanmakta ve milletimiz tarafından büyük kabul görmektedir. Peygamber efendimizin Dünyaya teşriflerinin yıl dönümü olan, kutlu doğum haftasına girmiş bulunmaktayız. Diyanet İşleri Başkanlığımız bu sene yüce dinimizin ‘Tevhid’ inancı ve ‘Vahdet’ anlayışına dikkat çekmek ve bu konuda bir bilinç oluşturmak amacıyla Kutlu Doğum Haftasında, Hazreti Peygamber tevhid ve vahdet temasını gündeme taşımıştır” dedi. Yılmaz’ın konuşmasından sonra Kuran Dinletisi gerçekleştirildi. Kuran-ı Kerim Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Millet Camii imamım Adem Kemaneci tarafından okundu. Kuran-ı Kerim Dinletisinden sonra Eğitimci Salih Dülger ” Kardeşliği O’ndan Öğrendik ” konferansı gerçekleştirildi. Program sonunda Belediye Başkanvekili Bahtiyar Kocaer katılımcılara teşekkür ederek hediye verdi.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.