" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

“KADIN OLMAK” EDREMİT’TE SAHNELENDİ

  Edremit’te, Bakırköy Gönüllü Çevreciler Sosyal Yardımlaşma Derneği’nin hazırladığı “Kadın Olmak” adlı tiyatro oyunu Şükrü Tunar Kültür Merkezi’nde tiyatro severler ile buluştu.   İstanbul Bakırköy Gönüllü Çevreciler Yardımlaşma Derneği’nin çıktığı Türkiye turnesinin son durağı Edremit oldu. Çeşitli meslek gruplarından ve 55 yaş üstü amatör oyuncuların yer aldığı, Dernek Başkanı Nermin Ar’ın yazıp yönettiği “Kadın Olmak” […]

“KADIN OLMAK” EDREMİT’TE SAHNELENDİ
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

 

Edremit’te, Bakırköy Gönüllü Çevreciler Sosyal Yardımlaşma Derneği’nin hazırladığı “Kadın Olmak” adlı tiyatro oyunu Şükrü Tunar Kültür Merkezi’nde tiyatro severler ile buluştu.

 

İstanbul Bakırköy Gönüllü Çevreciler Yardımlaşma Derneği’nin çıktığı Türkiye turnesinin son durağı Edremit oldu. Çeşitli meslek gruplarından ve 55 yaş üstü amatör oyuncuların yer aldığı, Dernek Başkanı Nermin Ar’ın yazıp yönettiği “Kadın Olmak” adlı oyun Şükrü Tunar Kültür Merkezi’nde ücretsiz olarak sahnelendi.  Bakırköy Çevreciler Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı Nermin Ar, 6 yıldır sürdürdükleri oyunların kadına şiddete karşı farkındalık yaratmak olduğunu, yeni oyunlarında da kadının yaşamın her alanında yaşadığı sıkıntıları sahneye koyduklarını belirtti.  Gecenin sonunda Edremit Belediye Başkan Yardımcısı İlhan Yazar tarafından Dernek Başkanı Nermin Ar’a çiçek ve teşekkür belgesi verildi. Başkan Yardımcısı İlhan Yazar, “Amatör değil adeta profesyonel bir oyundu. Oyunculara yarattıkları farkındalıktan, bilinçlendirme hareketinden dolayı teşekkür ederim. Sizleri izlerken empati kurdum ve çok duygulandım” dedi.

 

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.