" />
USD
3,7059
EURO
4,3609
ALTIN
152,8316

EDREMİT CHP’DEN ATATÜRK ANITI’NA ÇELENK SUNUMU

  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla CHP Edremit İlçe Başkanlığı tarafından Şehit Hamdibey Meydanı’nda Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu gerçekleştirildi.   23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Edremit İlçe Örgütü tarafından Şehit Hamdibey Meyndanı’nda ki Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu gerçekleştirildi. Anıt önündeki tören İlçe Başkanı Yusul Sel tarafından tarafından, çelenk sunumu […]

EDREMİT CHP’DEN ATATÜRK ANITI’NA ÇELENK SUNUMU
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla CHP Edremit İlçe Başkanlığı tarafından Şehit Hamdibey Meydanı’nda Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu gerçekleştirildi.

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Edremit İlçe Örgütü tarafından Şehit Hamdibey Meyndanı’nda ki Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu gerçekleştirildi. Anıt önündeki tören İlçe Başkanı Yusul Sel tarafından tarafından, çelenk sunumu ile başladı. Sonrasında Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okundu. Çelenk koyma törenine CHP Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm, CHP’li Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, Belediye Başkan Yardımcıları Fatma Özgirgin, Mehmet Ertaş, CHP’li Belediye Meclis üyeleri, Kadın Kolları Başkanı Songül Toplamaoğlu, Gençlik Kolları Başkanı Çağdaş Alkan partililer ve vatandaşlar katıldı. Çelenk koyma sonrası kısa bir değerlendirme yapan CHP Edremit İlçe Başkanı Yusuf Sel, 23 Nisan gibi ulusal egemenliğin temelinin atıldığı TBMM’nin açılış tarihi olan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın halkan kopuk bir şekilde sadece salonlara sığdırılamayacak kadar büyük olduğunu belirterek, “Bundan 96 yıl önce ulusal bağımsızlımızın ilk adımı olan TBMM açılmıştır.

Cumhuriyetimizi, birlik ve beraberliğimizi geçmişte olduğu gibi bugün de bozmak isteyen şer güçler bulunmaktadır. Ancak, bu birliğimizi ve ulusal bayramlarımızı kutlamayı kısıtlamaya kimsenin gücü yetmeyecektir.  96 yıl önce nasıl mücadele ettiysek bugün de aynı azim ve kararlılıkla mücadele etmeye devam edeceğiz. Egemenliğin milletin olduğunun en önemli göstergesi olan TBMM’nin kuruluşunun 96. yılını ve tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor, Ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını bir kez daha saygı ve minnetle anıyoruz” dedi.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.