" />
USD
3,6787
EURO
4,3329
ALTIN
151,5810

EDREMİT’TE GÖKYÜZÜ UÇURTMALAR İLE RENKLENDİ

  Edremit Belediyesi tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle her yıl yapılan  Uçurtma Şenliği’nin 18.’si Zeytinli Mahallesi Dalyan sahilinde yapıldı. Gün boyunca eğlenceli yarışmaların yapıldığı şenlikte dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler edildi. Edremit Belediyesi tarafından ilçeye bağlı Zeytinli Mahallesi’nde her yıl 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda geleneksel olarak yapılan Uçurtma […]

EDREMİT’TE GÖKYÜZÜ UÇURTMALAR İLE RENKLENDİ
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

 

Edremit Belediyesi tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle her yıl yapılan  Uçurtma Şenliği’nin 18.’si Zeytinli Mahallesi Dalyan sahilinde yapıldı. Gün boyunca eğlenceli yarışmaların yapıldığı şenlikte dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler edildi.

Edremit Belediyesi tarafından ilçeye bağlı Zeytinli Mahallesi’nde her yıl 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda geleneksel olarak yapılan Uçurtma Şenliği’nin 18.’sı bu yıl Dalyan Sahilinde gerçekleştirilecekti. Yüzlerlerce uçurmanın gökyüzüne salındığı şenlikte çocuklara bin adet yüzlerce ücretsiz uçurtma dağıtıldı. Ayrıca eğlenceli yarışmalar yapıldı. Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın çocuklarımız ve tüm bireyler olarak tam bir bayram coşkusu içerisinde geçmesi için belediye olarak bu yılda çocuklara eğlenceli bir şenlik hazırladıklarını belirterek, “Bugün ne güzel uçurtmalar gökyüzünde özgürce süzülüyor. Ancak sadece bir uçurtmanın değil, birlikte yüzlerce uçurtmanın gökyüzünde süzülmesinin daha önemli ve anlamlı olduğunu düşünüyorum. Çocuklarımızın geleceğinin de gökyüzünde uçuşan uçurtmalar gibi özgür ve aydınlık olmasını diliyorum” dedi. Çocuklar arasında yapılan eğlenceli yarışmalardan sonra en dik uçurtma, el yapımı en özgün uçurtma, çuval ve yumurta yarışmalarında dereceye giren çocuklara ödüller verildi. Gün boyunca çeşitli oyunlar, animasyon gösterileri ile çocuklar eğlenceli bir gün geçirdiler.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.