" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

   TÜRKİYE BAĞIRSAKLARINDAN TEMİZLENİYOR!

Meşhur Ergenekon davasına Yargıtay son noktayı koydu. Son noktada böyle bir terör örgütünün olmadığı karara bağlanmış oldu. Böylece ülkenin son 7-8 yılına damgasını vurmuş ama etkisi çok daha uzun yıllar sürecek olan bu uyduruk dava da tarihin çöplüğüne atılmış oldu. Çöplüğe atıldı derken aslında bu davayla beraber bu pisliği bu ülkeye bulaştıranların da bir an […]

   TÜRKİYE BAĞIRSAKLARINDAN TEMİZLENİYOR!
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Meşhur Ergenekon davasına Yargıtay son noktayı koydu. Son noktada böyle bir terör örgütünün olmadığı karara bağlanmış oldu.

Böylece ülkenin son 7-8 yılına damgasını vurmuş ama etkisi çok daha uzun yıllar sürecek olan bu uyduruk dava da tarihin çöplüğüne atılmış oldu.

Çöplüğe atıldı derken aslında bu davayla beraber bu pisliği bu ülkeye bulaştıranların da bir an önce çöplüğe atılmasının sırasının geldiği ve geçtiğini de söylemeden geçmemeliyiz.

Ergenekon davası tamamen siyasi bir davaydı. Tasarlayan da 2003 yılında ABD’nin Irak’a girmesine izin vermeyen, onu desteklemeyen generalleri ve aydın insanlarımıza gerekli dersi vermek için ABD öncülüğünde oluşturulan AKP ile Fetullah koalisyonuydu.

AKP kendine ayak direyecek tüm askerleri, akademisyenleri, gazetecileri ve diğer aydınları bu cehennemin içerisine atmaktan kaçınmadı. Hatta kurnazlık öyle bir had safhaya ulaştı ki daha önce Danıştay davasının suçluları açık seçik ortadayken bu davayı bile bu örgüte yıkarak kendilerini temizlemeye çalıştılar.

Bu dava ile Türkiye’de bir kırılma yaşandı. Ne hukuk kaldı ne adalet. Bundan daha kötüsü de ahlak yerle bir oldu.

Neden olmasın ki!

Dönemin başbakanı çıkıp ben bu davanın savcısıyım diye meydanlarda bağırıp duruyordu. Kendini liberal aydın olarak tanıtanlar Türkiye bağırsaklarını temizliyor dedi. Hatta bu davada yargılanan askerlerden birinin kızı babasının hakkını aradığı zaman Adalet Ağaoğlu gibi yalama takımının başında gidenler askeri darbeler olurken, Diyarbakır cezaevinde işkenceler sürerken neden ses çıkarmıyorsunuz deyip dişe diş göze göz diyerek bu davayı resmen intikam davasına çeviriyordu.

Bu davayla bu tür tatlı su aydınlarının ahlaksızlıkları da bir bir ortaya serildi. Eğer bir gram onurları varsa bu aşamadan sonra kalkar herkesten özür dilerler. Ama olduğunu hiç zannetmiyorum.

Peki bugün Yargıtay’ın böyle bir örgüt yoktur demesiyle Ergenekon Davası AKP için başarısız bir dava olarak tarihe geçecek?

Kesinlikle hayır!

Bu davanın zaten kendileri tarafından uydurulduğunu az biraz düşünen, mantık yürüten herkes tarafından biliniyordu ve biz bu davanın uyduruk olduğunu bu köşeden de defalarca haykırdık.

Ergenekon davasıyla beraber AKP ve Fetullah amaçlarına fazlasıyla ulaştılar. Şimdi salak ayaklarına yatıp bu davayı FETO terör örgütü dedikleri eski ortağına yıkmaya çalışıp kendilerinin bir şey yapmamış gibi dolaşmaları ve hatta bu yaptıklarıyla bu halktan hala yüzde 50 oranında destek almaları düşünülebilecek en büyük sorunların başında geliyor.

Kıbrıs davasında, Ermenistan ilişkilerinde, Suriye’de, Rusya’da,  Fetullah koalisyonunda, PKK ile yapılan görüşmelerde hep aldatıldıysanız o zaman soralım. Bu millet her davada bu kadar kolayca aldatılan bir iktidarla yaşamaya, yönetilmeye mecbur mu? Mahkum mu?

Yargıtay kararıyla bu dava hukuken sona ermiş demektir.

Peki adalet yönünden sona ermiş midir?

Millet bağırsaklarını temizliyor deyip bu ülkeyi boğazına kadar pisliğin içine gömen gazeteci görünümündeki tetikçiler, yargıdaki işbirlikçiler ne zaman adalet önüne çıkarılacak?

Bütün bu tetikçileri piyasaya salan AKP’nin tüm kadrosu bunun hesabını hukuk önünde ne zaman verecek?

Ben bu davanın savcısıyım diyen zat hem siyaseten hem hukuki olarak bunun hesabını ne zaman verecek?

Bütün bunlar adalet önünde hesap vermediği, Türkiye bağırsaklarını temizlemediği sürece Ergenekon Davası kapanmış olmayacak.

tamerkayikci@yahoo.com

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.