“LAİKLİĞİN AYAKLARI ALTINDA KALACAKLAR”

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout Haber MerkeziC.M Sanayispor’da Teknik Patron Kadir Aydemir – 22 Haziran 2016KANGREN OLMUŞ SORUNLAR ÇÖZÜLÜYOR – 21 Haziran 2016HAVRAN PAZARYERİ’NDE ” RAMAZAN BEREKETİ” – 21 Haziran 2016DENİZ KUM GÜNEŞ FESTİVALİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERLE SON BULDU – 21 Haziran 2016BSM DE MİNİKLER SAHNEYE IŞIK SAÇTI – 21 Haziran 2016MHP’DE TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİ GERÇEKLEŞTİ, ZAFER MUHALİFLERİN […]

“LAİKLİĞİN AYAKLARI ALTINDA KALACAKLAR”

 

Vatan Partisi Edremit İlçe Başkanlığı Edremit cumhuriyet meydanında “Laikliğe meydan okuyanlar, laikliğin ayakları altında kalacaklardır’’ konulu basın açıklaması gerçekleştirdi.

 

Edremit cumhuriyet meydanında düzenlenen basın açıklamasını Vatan Partisi Edremit İlçe Başkanı İbrahim Baydı yaptı. Baydı “AKP’nin çevresine topladıkları ile darbe hukukunu temizlemek örtüsü ile yeni bir Anayasa dayatması ile karşı karşıyayız.

Buna göre;

  1. Türk Milletini Anayasadan çıkartmak istiyorlar.
  2. Demokratik Özerlik adı altında vatanı bölme sürecini başlatmak istiyorlar.
  3. Tarikatları ve cemaatleri yasallaştırarak milleti dini eksende bölmek istiyorlar.

Bu üç maddede özetleyeceğimiz bölücü ve gerici anayasa isteği öyle kolay bir iş değildir. Bunları Türk Milletine kabul ettiremezler. 25 Nisan 2016 günü TBMM başkanı İsmail Kahraman sözde yeni Anayasa da laikliğin olmayacağını açıkladı. İsmail Kahraman meclis başkanı mı yoksa tarikat şeyhi midir?

Laikliğe meydan okuyanlar, laikliğin ayakları altında kalacaklardır.  Laiklik Milli Egemenliğin ve Demokrasinin olmaz ise olmaz şartıdır. Saltanatın kaynağı padişah ve şeyhlerin yüzlerce yıldır iddia ettikleri gibi ilahi değildir. Türkiye Cumhuriyetinin de iktidar yalnızca halka aittir ve din bir vicdan işidir. Dünya işleri devletin bağımsızlığı, milletin egemenliği, vatanın bütünlüğü ve halkın mutluluğu esaslarına göre düzenlenir.

Bugün karşı karşıya olduğumuz gayri milli anayasacılık saldırısına karşı direnme hakkımız doğmuştur. Aynı iradeye sahip tüm ulusal ve vatansever kişi, topluluk ve tüzelkişileri, daha önce ve şimdi sahip oldukları siyası görüşlerine ve partilerine bakılmaksızın bu iradeyi yükseltmeye çağırıyoruz.

Başta Vatan Partisi olmak üzere ülkemizin Cumhuriyetçileri ve Vatanseverleri olarak buna razı olmayacağımızı kamuoyuna saygıyla arz ediyoruz” ifadelerini kullandı.

 

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.