" />
USD
3,6640
EURO
4,3296
ALTIN
151,2898

AYVALIK TİYATRO FESTİVALİ BAŞLADI

    Gelenekselleşen 7. Ayvalık Tiyatro Festivali bu yıl, Ayvalık At Arabacılar Meydanı’ndan Cumhuriyet Meydanı’na görkemli bir kortejle başladı.   Ayvalık Tiyatro Festivali bu yıl, Ayvalık Belediyesi, Ayvalık Sanat Derneği, (ASD), Ayvalık Kültür Sanat Derneği (AYKÜSAD) tarafından sanatseverlerin beğenisine sunuluyor. Ayvalık Belediyesi Şehir Bandosu önderliğinde At Arabacılar Meydanı’ndan başlayan Talatpaşa Caddesi’nden geçilerek Cumhuriyet Meydanı’na gelinen […]

AYVALIK TİYATRO FESTİVALİ BAŞLADI
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

 

 

Gelenekselleşen 7. Ayvalık Tiyatro Festivali bu yıl, Ayvalık At Arabacılar Meydanı’ndan Cumhuriyet Meydanı’na görkemli bir kortejle başladı.

 

Ayvalık Tiyatro Festivali bu yıl, Ayvalık Belediyesi, Ayvalık Sanat Derneği, (ASD), Ayvalık Kültür Sanat Derneği (AYKÜSAD) tarafından sanatseverlerin beğenisine sunuluyor.

Ayvalık Belediyesi Şehir Bandosu önderliğinde At Arabacılar Meydanı’ndan başlayan Talatpaşa Caddesi’nden geçilerek Cumhuriyet Meydanı’na gelinen yürüyüşe, Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, Ayvalık Belediyesi Meclis Üyeleri, Ayvalık Ticaret Odası Başkanı B.İbrahim Kantarcı, Kent Konseyi Başkanı Ahmet Üzgeç’in yanı sıra Siyasi Parti Temsilcileri, Sivil Toplum Örgütleri ve birçok sanatsever katıldı.

Cumhuriyet Meydanı’na gelindiğinde Tiyatro Objektif’in genç oyuncuları tarafından göçmenlerin konu edildiği pandomim gösterisi sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Açılış konuşmasını yapan Festival Yönetmeni Sadi Mastar, festivalin programı hakkında bilgiler verdi.  Tüm işlerinizi erteleyin festivale gelin diyerek sanatseverlere çağrıda bulundu.  Tiyatronun toplum üzerindeki üstlendiği görevin üzerinde durdu. Mastar ‘’Sanata karşı özgür olan toplumlar gelişir’’dedi. Mastar konuşmasının ardından sözünü Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer’e bıraktı.

BAŞKAN GENÇER ‘’TİYATRO İLE YAŞAMAK, ÜLKENİN ÇAĞDAŞLIGINI GÖSTERİR’’

Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer konuşmasında ‘’7. Tiyatro Festivali’nin açılışına gelen seyircilere hoş geldiniz dileklerinde bulundu. Tiyatronun, insanın yaşam damarından en önemlisi olduğunun altını çizdi. Başkan Gençer ‘’ ’Tiyatro ile yaşamak ülkenin çağdaşlığını gösterir, demokrasini gösterir. Tiyatroda perde kapanırsa demokrasiden, insan haklarından söz edilemez. Ayvalık’ın her yıl bu festivali kucaklayarak genişletmesini istiyorum. Bu yıl toplam 15 oyun sergilenecek en az 2 tanesini izleyelim. Ayvalık’ta Tiyatro’yu el birliği ile yaşatalım ’dedi.

Açılış etkinlikleri AYFOLK Ayvalık Folklar Araştırma Derneği tarafından hazırlanan folklor gösterisinin ardından, canlı müzik, Ankara Temaşa Sanatçıları’nın heykel performansıyla devam etti.

 

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.