" />
USD
3,6787
EURO
4,3433
ALTIN
151,1930

CUMHURİYET KADINLARI DERNEĞİ’NİN LAİKLİK TEPKİSİ

  Cumhuriyet Kadınları Derneği (CKD) üyesi bir grup, TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ın laiklik ile ilgili söylediği “Laiklik yeni anayasada olmamalıdır” sözlerine tepki gösterdi.   Cumhuriyet Kadınları Derneği (CKD) Edremit Şubesi üyeleri, TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ın laiklik konusundaki açıklamalarını protesto etmek için Edremit Cumhuriyet meydanında basın açıklaması yaptı. Ellerinde çeşitli pankart bulunan kalabalık, “Türkiye laiktir laik […]

CUMHURİYET KADINLARI DERNEĞİ’NİN LAİKLİK TEPKİSİ
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

 

Cumhuriyet Kadınları Derneği (CKD) üyesi bir grup, TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ın laiklik ile ilgili söylediği “Laiklik yeni anayasada olmamalıdır” sözlerine tepki gösterdi.

 

Cumhuriyet Kadınları Derneği (CKD) Edremit Şubesi üyeleri, TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ın laiklik konusundaki açıklamalarını protesto etmek için Edremit Cumhuriyet meydanında basın açıklaması yaptı. Ellerinde çeşitli pankart bulunan kalabalık, “Türkiye laiktir laik kalacak”, “Mustafa Kemal’in askerleriyiz” şeklinde slogan attı.

 

Dernek Başkanı Dilek Yazıcılar yaptığı açıklamada; “Cumhurbaşkanı vekili ve TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ın ‘Laiklik yeni anayasada olmamalıdır. Anayasa dindar olmalıdır’ söylemiyle ilgili şiddetli tepkimizi kamuoyuyla paylaşmak istiyoruz. Öncelikle bu söylem Yüce Divanlık bir suçtur. Bir hukuk devletinde yaşıyorsak gereği yapılmalıdır” dedi.

 

“GİDEBİLECEĞİ ONLARCA ÜLKE VARDIR”

 

“Biz Cumhuriyetçi Kadınlar Derneği olarak anayasadan laikliği çıkartmayı düşünen bir TBMM Başkanı asla istemiyoruz” diyen Yazıcılar “TBMM Başkanı’nın açıklamaları Atatürk ve Cumhuriyet devrimi ilkeleriyle bir kavganın ve demokrasi ile insan hakları düşmanlığının bir ürünüdür. İsmail Kahraman demokrasinin, insan haklarının olmadığı bir din ve mezhep devletinde yaşamak istiyorsa gidebileceği onlarca ülke vardır. Buyursun Suudi Arabistan’a gidip yerleşsin. O da kurtulsun, biz de kurtulalım. Ancak şunu da bilsin ki; Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nde laikliği anayasadan çıkartmak kimsenin haddi değildir” ifadelerini kullandı.

 

Hüseyin EROĞLU

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.