" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

ESNAFLIK BELGESİ ALABİLMEK İÇİN TER DÖKTÜLER

  Kahveciler Odası kapsam dışı meslek dallarında hizmet veren üyelerine yönelik esnaflık belgesi sınavı düzenledi.   Hasanbaba Çarşısı ESOB Toplantı Salonu’nda içerisinde kahvehane, çay ocağı, internet, cafeterya, emlak işleri ve playstation gibi meslek dallarından 334 üyenin katıldığı sınavı başarıyla geçen üyeler esnaflık belgesi almaya hak kazanacak. Sınava Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden Öğretmen Selçuk Doğan […]

ESNAFLIK BELGESİ ALABİLMEK İÇİN TER DÖKTÜLER
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

 

Kahveciler Odası kapsam dışı meslek dallarında hizmet veren üyelerine yönelik esnaflık belgesi sınavı düzenledi.

 

Hasanbaba Çarşısı ESOB Toplantı Salonu’nda içerisinde kahvehane, çay ocağı, internet, cafeterya, emlak işleri ve playstation gibi meslek dallarından 334 üyenin katıldığı sınavı başarıyla geçen üyeler esnaflık belgesi almaya hak kazanacak. Sınava Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden Öğretmen Selçuk Doğan eşlik etti.

Kahveciler Odası Başkanı Bülent Bilir üyeler ile yakından ilgilendi, sınav hakkında bilgi verdi ve konuşma yaptı. Başkan Bilir “Ustalık kapsamında olmayan mesleklerde verilen esnaflık belgesi ile ilgili olarak emlak komisyonculuğu, playstation, çay bahçesi, kahvehane, cafeterya, internet salonu, çay ocağı ve diğer mesleklerde faaliyet gösteren üyelerimiz esnaflık belgesi almak için sınava girdi. Bu sınava girmeyen üyeler belge alabilmek için 3 yıl çıraklık, kalfalık ve ustalık eğitimine tabii tutulacak” dedi.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.