ESNAFLIK BELGESİ ALABİLMEK İÇİN TER DÖKTÜLER

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout Haber MerkeziC.M Sanayispor’da Teknik Patron Kadir Aydemir – 22 Haziran 2016KANGREN OLMUŞ SORUNLAR ÇÖZÜLÜYOR – 21 Haziran 2016HAVRAN PAZARYERİ’NDE ” RAMAZAN BEREKETİ” – 21 Haziran 2016DENİZ KUM GÜNEŞ FESTİVALİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERLE SON BULDU – 21 Haziran 2016BSM DE MİNİKLER SAHNEYE IŞIK SAÇTI – 21 Haziran 2016MHP’DE TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİ GERÇEKLEŞTİ, ZAFER MUHALİFLERİN […]

ESNAFLIK BELGESİ ALABİLMEK İÇİN TER DÖKTÜLER

 

Kahveciler Odası kapsam dışı meslek dallarında hizmet veren üyelerine yönelik esnaflık belgesi sınavı düzenledi.

 

Hasanbaba Çarşısı ESOB Toplantı Salonu’nda içerisinde kahvehane, çay ocağı, internet, cafeterya, emlak işleri ve playstation gibi meslek dallarından 334 üyenin katıldığı sınavı başarıyla geçen üyeler esnaflık belgesi almaya hak kazanacak. Sınava Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden Öğretmen Selçuk Doğan eşlik etti.

Kahveciler Odası Başkanı Bülent Bilir üyeler ile yakından ilgilendi, sınav hakkında bilgi verdi ve konuşma yaptı. Başkan Bilir “Ustalık kapsamında olmayan mesleklerde verilen esnaflık belgesi ile ilgili olarak emlak komisyonculuğu, playstation, çay bahçesi, kahvehane, cafeterya, internet salonu, çay ocağı ve diğer mesleklerde faaliyet gösteren üyelerimiz esnaflık belgesi almak için sınava girdi. Bu sınava girmeyen üyeler belge alabilmek için 3 yıl çıraklık, kalfalık ve ustalık eğitimine tabii tutulacak” dedi.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.