" />
USD
3,6650
EURO
4,3269
ALTIN
150,9611

ARITMAYA TAHLİL LABORATUVARI

    Küçükkuyu Belediyesi Arıtma tesisi kendi bünyesinde oluşturduğu Analiz Laboratuvarı ile her hafta tahlil yaparak atık suyun değerini belirliyor.   30 Bin lira civarında bir masraf ile Küçükkuyu Belediyesi Arıtma Tesisinde hizmete giren Analiz Laboratuvar da atık suyun kirlilik derecesi tespit edilip biyolojik Arıtma esnasında gerekli bakteri üretiliyor. Bakterilerin kirli suyu arıtıp temiz su […]

ARITMAYA TAHLİL LABORATUVARI
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

 

 

Küçükkuyu Belediyesi Arıtma tesisi kendi bünyesinde oluşturduğu Analiz Laboratuvarı ile her hafta tahlil yaparak atık suyun değerini belirliyor.

 

30 Bin lira civarında bir masraf ile Küçükkuyu Belediyesi Arıtma Tesisinde hizmete giren Analiz Laboratuvar da atık suyun kirlilik derecesi tespit edilip biyolojik Arıtma esnasında gerekli bakteri üretiliyor. Bakterilerin kirli suyu arıtıp temiz su haline getiriyor diyen Laboratuvar sorumlusu Yüksek Lisans Öğrencisi,Biyolog Cansu Polat işleyişi şu şekilde anlattı.Her hafta rutin olarak çıkış suyundan numune alıp analizini yapıyoruz.yapılan tahlillerde arıtma tesisimizden çıkan suyun Bakanlığın kriterlerinden daha temiz bir ölçüde olduğu görülüyor. Dedi.Laboratuvarda ayrıca Deniz suyunun kirliliği ve içme suyunun da tahlilleri yapılabiliniyor. Küçükkuyu Belediye Başkanı Cengiz Balkan ise. “Küçükkuyu’nun en büyük sorunlarından biri olan arıtma olayı artık tarihe karıştı.Beldemizin ihtiyacı olan her yatırımı yapıp halkımızın yanında olacağız” dedi.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.