EDREMİT’TE SANAT KÖPRÜSÜ KURULDU

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout Haber MerkeziC.M Sanayispor’da Teknik Patron Kadir Aydemir – 22 Haziran 2016KANGREN OLMUŞ SORUNLAR ÇÖZÜLÜYOR – 21 Haziran 2016HAVRAN PAZARYERİ’NDE ” RAMAZAN BEREKETİ” – 21 Haziran 2016DENİZ KUM GÜNEŞ FESTİVALİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERLE SON BULDU – 21 Haziran 2016BSM DE MİNİKLER SAHNEYE IŞIK SAÇTI – 21 Haziran 2016MHP’DE TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİ GERÇEKLEŞTİ, ZAFER MUHALİFLERİN […]

EDREMİT’TE SANAT KÖPRÜSÜ KURULDU

 

Edremit Belediyesi’nin katkılarıyla Burdur Plastik Sanat Gönüllüleri Derneği tarafından hazırlanan karma resim sergisi Şükrü Tunar Kültür Merkezi’nde Belediye Başkanı Kamil Saka tarafından açıldı.

 

Burdur Plastik Sanat Gönüllüleri Derneği ve Nar Sanat Evi öğrencilerinin hazırladığı sergide yağlı boya, sulu boya, mozaik, seramik, ahşap oyma, kağıt rölyef, keçe tasarımı eserleri Edremit’te sergilendi. Şükrü Tunar Kültür Merkezi ve Ayşe Sıdıka Etnografya Müzesi’nde iki bölüm halinde beğeniye sunulan serginin açılışı Belediye Başkanı Kamil Saka ve Başkan Yardımcısı Mehmet Ertaş tarafından yapıldı. 13 sanatçının 257 karma eserinin sergilendiği Şükrü Tunar Kültür Merkezi’nde Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka’ya sanatçılar tarafından, Edremit Belediyesi logosu ve Başkan Saka’nın ahşap oyma sanatıyla yapılan portresi hediye edildi. Başkan Kamil Saka, “Birbirinden değerli eserlerin yer aldığı bu serginin açılışını yapmaktan büyük mutluluk duydum. Sanat ve kültürel faaliyetler ile anılan Edremit’te sanatçının, sanatını icra edebildiği ve sunabildiği alanlar oluşturmak için çalışmalar yapıyoruz. Hayata geçirdiğimiz projelerimiz arasında Akçay’ın girişinde bulunan ve eskiden AVM olarak hizmet veren yeri büyük bir kültür merkezi haline getiriyoruz. Sergi, toplantı ve konser salonları ve daha birçok şeyi içinde barındıracak olan bu kültür merkezi sanatın ve sanatçının buluşma noktası olacak” dedi. Edremit Belediyesi’nin katkılarıyla Burdur Plastik Sanat Gönüllüleri Derneği tarafından yapılan karma resim sergisi Şükrü Tunar Kültür Merkezi’nde 2-8 Mayıs tarihleri arasında sanatseverleri bekliyor.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.