" />
USD
3,6782
EURO
4,3432
ALTIN
151,1985

YENİKÖY DE DERE REZALETİ

CHP Karesi İlçe Yönetimi, Karesi Kadınları ve Gençlerinden oluşan 30 kişi ile Yeniköy’e çıkartma yaptı. Geçtiğimiz günlerde Yeniköy Mahallesine giden CHP Karesi İlçe Yönetimi, derenin kirliliğinden vatandaşın şikayetinden bahsetmişti. Eğer bu dere temizlenmezse biz temizleriz diyen CHP Karesi İlçe Yönetimi, dediğini yaptı ve 30 kişi ile Yeniköy’e gitti. Partilileri Yeniköy de 15 kişi karşıladı, ilk […]

YENİKÖY DE DERE REZALETİ
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

CHP Karesi İlçe Yönetimi, Karesi Kadınları ve Gençlerinden oluşan 30 kişi ile Yeniköy’e çıkartma yaptı. Geçtiğimiz günlerde Yeniköy Mahallesine giden CHP Karesi İlçe Yönetimi, derenin kirliliğinden vatandaşın şikayetinden bahsetmişti. Eğer bu dere temizlenmezse biz temizleriz diyen CHP Karesi İlçe Yönetimi, dediğini yaptı ve 30 kişi ile Yeniköy’e gitti.
Partilileri Yeniköy de 15 kişi karşıladı, ilk olarak kahvede sabah çaylarını yudumladılar. Ardından hep birlikte dereye inip kolları sıvadılar. Bir ekip derenin kenarında ki çöpleri toplarken diğer ekip derenin içinde ki atıkları çıkardı. Daha sonra ise topladıkları çöpleri traktöre yükleyerek imha ettiler. Birlikteysek Güçlüyüz mesajını en iyi şekilde verdiklerine inanan partililer, dereyi temizledikten sonra mahalle halkı ile birlikte gelirken getirdikleri yiyecekleri de paylaşıp beraber piknik yaptılar. Oyunlar oynadılar, şarkılar söylediler. Mahalle sakinleri; ‘’Başta Onur Başkanım olmak üzere herkese çok teşekkür ederiz. Bizim sesimize güç oldular. Uzun zamandır derenin temizlenmesi için mücadele ediyorduk. Onur Başkan ve yönetimi ile birlikte temizledik, bizleri yalnız bırakmadılar derdimize çare oldular. İyi ki varlar’’ dedi.
CHP Karesi İlçe Başkanı Onur Ayan ise yaptığı açıklamada;
‘’Biz her zaman diyoruz, her mahallenin sıkıntısı bizim sıkıntımızdır. Bu zamana kadar kırsal mahallelerimizin hangi sıkıntısını dile getirsek çözüme kavuştu. Yeniköy’ün sıkıntısını dile getirmiştik, kimse oralı olmayınca biz kendi çabalarımızla dereyi temizledik. İktidar gücümüz olmayabilir ama bizim insan gücümüz var, çalışma isteğimiz var. Herkesi kucaklayacak sevgimiz var. Birlikte her sıkıntının üstesinden geleceğimize inanıyorum. Bakın bir elin nesi var iki elin sesi var. Hep birlikte derenin çevresini ne güzel hale getirdik. Çöplükten gözükmeyen dere çöplerinden arınsa da, sorunumuz hala devam ediyor. Derenin suyu son derece sağlıksız mikrop saçıyor. Kanalizasyon ve hayvan çiftliğinin pislikleri ve meşrubat fabrikasının atıkları bu dereye akıyor. Hayvanlar bu dereden su içip hasta oluyor. Çocuklarımızın oyun oynadığı yerler sivrisineklerle dolu ve adeta bir mikrop yuvası. Yetkililere defalarca söylenmesine rağmen bir türlü çözüm bulunamamış. Yeniköy deresi için mücadelemiz devam edecek. Bizler inanıyoruz daha güzel işler başaracağız. Birlikteysek Güçlüyüz’’ dedi.


 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.