CAM VE TEKNOLOJİ KURSU YOĞUN İLGİ GÖRDÜ

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout Haber MerkeziC.M Sanayispor’da Teknik Patron Kadir Aydemir – 22 Haziran 2016KANGREN OLMUŞ SORUNLAR ÇÖZÜLÜYOR – 21 Haziran 2016HAVRAN PAZARYERİ’NDE ” RAMAZAN BEREKETİ” – 21 Haziran 2016DENİZ KUM GÜNEŞ FESTİVALİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERLE SON BULDU – 21 Haziran 2016BSM DE MİNİKLER SAHNEYE IŞIK SAÇTI – 21 Haziran 2016MHP’DE TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİ GERÇEKLEŞTİ, ZAFER MUHALİFLERİN […]

CAM VE TEKNOLOJİ KURSU YOĞUN İLGİ GÖRDÜ

Burhaniye Belediyesi kadınlara yönelik olarak verilen kurslara bir yenisini daha ekledi. “Bir Hediye ile Yeşeren Ümitler”  projesi kapsamında İşkur Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile ortaklaşa yürütülen cam ve teknoloji kursu Ahmet Akın Kültür Merkezi’nde 48 gün boyunca devam edecek.

Burhaniye Belediyesi’nin sosyal belediyecilik çalışmaları kapsamında kadınlara yönelik açtığı kurslar büyük ilgi görürken, İş Kur ve Halk Eğitim Merkezi iş birliği ile de cam ve teknoloji kursu açtı. Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal’ın göreve geldikten sonra Ahmet Akın Kültür Merkezinde yaptırdığı yeni düzenlemenin ardından Kadın Platformu, Belediye Kent Tiyatrosu, Resim Atölyeleri, Kent Konseyi gibi alt birimleri bir merkezde toplayarak düzenli bir hizmet alanı oluşturdu. Kadınlara yönelik açılan el sanatları, dikiş nakış, kırk yama vb. kurslar büyük ilgi görürken, kadınlar için ek gelir ve boş zamanlarını değerlendirme adına verilen bu kurslar bütün sezon boyunca Burhaniye Belediyesi Ahmet Akın Kültür Merkezi ve Mahallelerde bulunan belediye hizmet binalarında devam ediyor. Mevcut kurslara cam ve teknoloji kursunu da ekleyen Burhaniye Belediyesi Kültür Sosyal İşler Müdürlüğü bu kurslarda üretilen el emekleri için de Pazartesileri Burhaniye merkezde kurulan pazarda ki Hamarat Eller pazarında yer vererek satış yapma imkanı sağlıyor. İş Kur Müdürlüğü de cam ve teknoloji kursuna katılan bayanlara maddi destek sağlıyor.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.