SINDIRGI’DA ‘YAŞADIKÇA OKU’ PROJESİ HAYATA GEÇİRİLDİ

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout Haber MerkeziC.M Sanayispor’da Teknik Patron Kadir Aydemir – 22 Haziran 2016KANGREN OLMUŞ SORUNLAR ÇÖZÜLÜYOR – 21 Haziran 2016HAVRAN PAZARYERİ’NDE ” RAMAZAN BEREKETİ” – 21 Haziran 2016DENİZ KUM GÜNEŞ FESTİVALİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERLE SON BULDU – 21 Haziran 2016BSM DE MİNİKLER SAHNEYE IŞIK SAÇTI – 21 Haziran 2016MHP’DE TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİ GERÇEKLEŞTİ, ZAFER MUHALİFLERİN […]

SINDIRGI’DA ‘YAŞADIKÇA OKU’ PROJESİ HAYATA GEÇİRİLDİ

Nadir Güllü Sosyal Kültür, Eğitim ve Dayanışma Vakfı Balıkesir’in Sındırgı ilçesinde okullara mini kütüphane ve kitap yardımı yaptı. Nadir Güllü Vakfı  ayrıca Sındırgı’ya yeni kütüphane kazandıracağı açıklandı.

Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, ilçeyi turizm alanında kalkındırmanın kaynaklarını ararken bir yandan da kültür seviyesini artırmak için girişimlerini sürdürüyor. Başkan Yavaş’ın girişimleriyle Nadir Güllü Sosyal Kültür, Eğitim ve Dayanışma Vakfı ‘Yaşam Boyu Okuyun’ projesi kapsamında Sındırgı’da ki okulları kitaplarla donatıyor. Nadir Güllü Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Nuray Güllü ve vakıf müdürü S. İmran Tolgacıoğlu, Sındırgı’ya bağlı Yüreğil mahallesinde bulunan İlkokula mini kütüphane ve kitap yardımında bulundu.

Sındırgı’ya bağlı Yüreğil mahallesine gelen Nadir Güllü Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Nuray Güllü ve Vakıf Müdürü İmran Tolgacıoğlu öğrencilere baklava ikram etti. Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş; “ bir milletin geleceğini tesissi ancak eğitime verilen değerle ölçülür. Neslimizin gelecekle alakalı daha sağlam gidebilmesi, memleketi emanet edeceğimiz çocuklarımızın daha iyi yetişebilmesi için örnek bir proje ile İstanbul’dan geldiler. Nadir Güllü beyefendinin eşi ve baldızı iki kardeş, sağolsunlar Sındırgıya bir kütüphane ile başlayan eğitime destek projesi için buradalar. Sındırgımızda yeni bir kütüphane kazandırılması için tefrişatımız var. O çalışmaları da çok yakın bir zamanda sonuçlandıracağız. Kültüre destek verdiklerinden dolayı, eğitimimize katkı sağladıkları ve gelecekle ilgili kaygı taşıdıklarından dolayı çok teşekkür ediyorum” dedi. Başkan Yavaş’ın konuşmasından sonra Nadir Güllü Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Nuray Güllü ise; “ Eğitimle başlıyor bütün güzellikler, kültürler onlarla okunarak öğreniliyor. Çocuklarımızın ve gençlerimizin yetişirken hertürlü konulardan bilgi olması için kütüphanede çeşit çeşit kitaplarla yardımcı olmaya çalıştık. İnşallah onlarda okuyarak ilerde eğitimle ilgili daha farklı yollar alırız diye düşünüyorum. Başkanımıza da ben teşekkür ediyorum böyle bir güzel bir şey için bize vesile olduğu için” dedi.

İlçe Kaymakamı Ercan Ateş ise; “ Eğitimle ilgili projeler ve yürütülecek çalışmalar son derece önem taşıyor. Eğitime verilecek destekle ülkemiz daha gelişecek ve daha da ilerleyecektir. Eğitime yapılan projeler insan yetiştirmeye yönelik projelerdir. Bu tarz projelerle ülkemiz 100 yılını kazanacaktır” dedi. Vakıf Müdürü Talgacıoğlu  ise; “ Yüce Rabbimizin ilk emri ‘Oku’ ayetinden yola çıktık. ‘Yaşadıkça Oku’ dedik. Sizlerde yadağınız sürece okuyup, okuduklarını anlatırsınız. Kütüphanemizde Dünya Kalsitleri, Eğitim İletişim, İslami Bilgiler, Aile Danışmanlığı, Öykü, Tarih ve Psikolojiden oluşuyor. Bunları çocuklarımızın okuması için hediye ediyoruz” dedi. Nadir Güllü Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Nuray Güllü ve Vakıf Müdürü S. İmran Tolgacıoğlu öğrencilere baklava ikram etti.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.