" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

ÜÇ FİDAN EDREMİT’TE ANILDI

Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan,  idam edilişinin 44. yılında Cumhuriyet Halk Partisi Edremit İlçe Örgütü tarafından Akçay Mahallesi’nde düzenlenen etkinlikler ile anıldı. 6 Mayıs 1972 tarihinde idam edilen dönemin öğrenci hareketi lideri Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan Cumhuriyet Halk Partisi Edremit İlçe Gençlik Kolları tarafından düzenlenen Akçay Mahallesi Cumhuriyet Meydanı’nda “Dar […]

ÜÇ FİDAN EDREMİT’TE ANILDI
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan,  idam edilişinin 44. yılında Cumhuriyet Halk Partisi Edremit İlçe Örgütü tarafından Akçay Mahallesi’nde düzenlenen etkinlikler ile anıldı.

6 Mayıs 1972 tarihinde idam edilen dönemin öğrenci hareketi lideri Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan Cumhuriyet Halk Partisi Edremit İlçe Gençlik Kolları tarafından düzenlenen Akçay Mahallesi Cumhuriyet Meydanı’nda “Dar Ağacında Üç Fidan” konulu etkinlik ile anıldı. Akçay Mahallesi Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen etkinlikte ilk olarak CHP Edremit İlçe Gençlik Kolları Başkanı Çağdaş Alkan günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Ardından CHP Edremit İlçe Başkanı Yusuf Sel ve CHP Balıkesir İl Başkanı Ender Biçki birer konuşma yaptı. Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka’da yaptığı konuşmada  “6 Mayıs 1972 şafağından sonra doğan çocukların adları hep Deniz, Yusuf ve Hüseyin oldu. İdam ederek öldüreceklerini sandıkları o üç yeminli fişek, bugün hala daha zihnimizi aydınlatmaya ve geleceğimize ışık saçmaya devam ediyor. Mustafa Kemal Atatürk ve şehitlerimizin izinde bir ölür, bin doğarız! Aydınlık ve devrimci gençlerimiz olduğu sürece bu ülkeyi içeride ve dışarıdaki hiçbir güç odağı bölemeyecektir” dedi. Konuşmaların ardından gençlik kolları üyeleri tarafından Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan’ın ailelerine yazdıkları son mektuplar ve ortak savunmaları okundu. Daha sonra CHP Gençlik Kolları Üyeleri hazırladıkları pankart ve dövizler ile meşaleler eşliğinde meydana girdiler. Deniz Gezmiş, Yusuf Askan ve Hüseyin İnan’ı canlandıran soğuk heykel sanatçılarının performansı da ayakta alkışlandı. Etkinlikte Yerel Çağdaş Türkü Grubu sahne aldı. Üç fidanı anlatan ezgileri seslendirdi.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.