" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

GELENEKSEL ÇOCUK OYUNLARI ŞENLİĞİ SONA ERDİ

İlçemizde dördüncüsü düzenlenen Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği Belediye Başkanı Kamil SAKA, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet ERTAŞ ve İlhan YAZAR, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf KOÇ Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Fethi BİLGE, okul müdürleri ve velilerin katılımıyla gerçekleşti.   Toplamda 69 okulun katıldığı ve 63 müsabakanın yer aldığı turnuvada ilçe müsabakalarına 827, okul içindeki […]

GELENEKSEL ÇOCUK OYUNLARI ŞENLİĞİ SONA ERDİ
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

İlçemizde dördüncüsü düzenlenen Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği Belediye Başkanı Kamil SAKA, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet ERTAŞ ve İlhan YAZAR, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf KOÇ Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Fethi BİLGE, okul müdürleri ve velilerin katılımıyla gerçekleşti.

 

Toplamda 69 okulun katıldığı ve 63 müsabakanın yer aldığı turnuvada ilçe müsabakalarına 827, okul içindeki turnuvalara da 2803 öğrenci katıldı. Çocuk Oyunları Şenliği kapsamında ilçemizde 2803 öğrenci lisans sahibi olmuşken bu sayı Bandırmada 700 Balıkesir merkezde 400’dür. Edremit Çocuk Oyunları Komitesi bu başarının haklı gururunu yaşamaktadır.

Öğrencilerin Mendil kapmaca, tombik ve kaleli yakantop oyunlarında yarıştığı müsabakaların    son final  oyununun Avcılar Ortaokulu ve Özel Alçev Ortaokulu arasında  gerçekleşmesinin ardından dereceye giren okullarımız kupalarını ve öğrencilerimiz madalyalarını aldılar.

Dereceye giren okullarımız:

Mendil Kapmaca Dalında

Mimar Sinan İlkokulu

Özel Özcan İlkokulu

Hamiyyet Ferudun Sözen İlkokulu

Naim Süleymanoğlu İlkokulu

Tombik Oyunu Dalında

Altınoluk Necmi Şahin İlkokulu

Cumhuriyet İlkokulu

İstiklal İlkokulu

Yolören Esin Akpınar İlkokulu

Kaleli Yakan Top Dalında

Avcılar Ortaokulu

Özel Alçev Ortaokulu

Şehit Kadir Altınöz İlkokulu

Göbelezoğlu İlkokulu

Yarışmalara katılan tüm öğrencilerimize ve emeği geçen öğretmenlerimize çok teşekkür ediyor, Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliğinin bundan sonraki yıllarda da aynı başarıyla devam etmesini diliyoruz.

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.