DERS KİTAPLARINDAKİ YANLIŞLIKLAR ÖĞRENCİLERİ BIKTIRDI

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout Haber MerkeziC.M Sanayispor’da Teknik Patron Kadir Aydemir – 22 Haziran 2016KANGREN OLMUŞ SORUNLAR ÇÖZÜLÜYOR – 21 Haziran 2016HAVRAN PAZARYERİ’NDE ” RAMAZAN BEREKETİ” – 21 Haziran 2016DENİZ KUM GÜNEŞ FESTİVALİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERLE SON BULDU – 21 Haziran 2016BSM DE MİNİKLER SAHNEYE IŞIK SAÇTI – 21 Haziran 2016MHP’DE TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİ GERÇEKLEŞTİ, ZAFER MUHALİFLERİN […]

DERS KİTAPLARINDAKİ YANLIŞLIKLAR ÖĞRENCİLERİ BIKTIRDI

Yayınlanmadan önce birçok denetimden geçmesine rağmen MEB’lığının ders kitabı olarak kabul ettiği ve halen okullarda ders kitabı olarak okutulan kitaplarda var olan yanlışlıklar İlkokul öğrencilerinin bile alay ettiği hatalar nasıl olurda Tali Terbiye gibi önemli bir kurumun gözünden kaçmaktadır.

Örnekte de görüldüğü gibi Özgür’ün 17 bilyesi var olarak söylenirken görselde ise 18 bilye görülmektedir. Çözüm bölümünde  ise Ali’ye verilen bilye sayısı 4’e düşmüştür. Özgür’ün  3 bilyesi kalması gerekirken 4 bilyesi kalmıştır.  Bunları gören öğrenciler ders kitaplarıyla  dalga geçmektedir. Veliler ise hazırlanan kitapların daha ciddi bir şekilde incelenmesi ve öyle ders kitabı olarak kabul edilmesi gerektiğini söylemektedirler.

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.