" />
USD
3,6869
EURO
4,3401
ALTIN
151,3462

DERS KİTAPLARINDAKİ YANLIŞLIKLAR ÖĞRENCİLERİ BIKTIRDI

Yayınlanmadan önce birçok denetimden geçmesine rağmen MEB’lığının ders kitabı olarak kabul ettiği ve halen okullarda ders kitabı olarak okutulan kitaplarda var olan yanlışlıklar İlkokul öğrencilerinin bile alay ettiği hatalar nasıl olurda Tali Terbiye gibi önemli bir kurumun gözünden kaçmaktadır. Örnekte de görüldüğü gibi Özgür’ün 17 bilyesi var olarak söylenirken görselde ise 18 bilye görülmektedir. Çözüm […]

DERS KİTAPLARINDAKİ YANLIŞLIKLAR ÖĞRENCİLERİ BIKTIRDI
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Yayınlanmadan önce birçok denetimden geçmesine rağmen MEB’lığının ders kitabı olarak kabul ettiği ve halen okullarda ders kitabı olarak okutulan kitaplarda var olan yanlışlıklar İlkokul öğrencilerinin bile alay ettiği hatalar nasıl olurda Tali Terbiye gibi önemli bir kurumun gözünden kaçmaktadır.

Örnekte de görüldüğü gibi Özgür’ün 17 bilyesi var olarak söylenirken görselde ise 18 bilye görülmektedir. Çözüm bölümünde  ise Ali’ye verilen bilye sayısı 4’e düşmüştür. Özgür’ün  3 bilyesi kalması gerekirken 4 bilyesi kalmıştır.  Bunları gören öğrenciler ders kitaplarıyla  dalga geçmektedir. Veliler ise hazırlanan kitapların daha ciddi bir şekilde incelenmesi ve öyle ders kitabı olarak kabul edilmesi gerektiğini söylemektedirler.

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.