YUNANLI DOSTLARDAN MÜZİK ZİYAFETİ

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout Haber MerkeziC.M Sanayispor’da Teknik Patron Kadir Aydemir – 22 Haziran 2016KANGREN OLMUŞ SORUNLAR ÇÖZÜLÜYOR – 21 Haziran 2016HAVRAN PAZARYERİ’NDE ” RAMAZAN BEREKETİ” – 21 Haziran 2016DENİZ KUM GÜNEŞ FESTİVALİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERLE SON BULDU – 21 Haziran 2016BSM DE MİNİKLER SAHNEYE IŞIK SAÇTI – 21 Haziran 2016MHP’DE TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİ GERÇEKLEŞTİ, ZAFER MUHALİFLERİN […]

YUNANLI DOSTLARDAN MÜZİK ZİYAFETİ

 

Edremit’te devam eden barış ve dostluk festivali birinci günü akşam Şükrü Tunar Kültür Merkezi’nde; Yunan Atena ve grubunun ve Naousso Flormanik orkestrası unutulmaz konser verdi.

 

Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka ve konuk Selanik-Naoussa Belediye Başkanı Nikos Koutsogiannis, Belediye Meclis Üyeleri, CHP Edremit İlçe Başkanı, Greek Art Union temsilcileri ve çok sayıda konuk katıldı.

 

Konser Önce sunulan lazerli ışık gösteresi büyük bir beğeni topladı. Sunuculuğunu Hasan Kadakçı ve Ayşegül Akay’ın yaptığı gecede konuşan Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka ve Selanik-Naoussa Belediye Başkanı Nikos Koutsogiannis yaptıkları konuşmalarla dostluk mesajı verdiler. Kamil Saka’nın hatırlattığı Yunan Başbakanı Çipras’ın ;” Ege denizi ne Türklerin, ne Yunanlılarındır. Ege Denizi Balıklarındır” sözü seyirciler tarafından alkışlarla karşılandı.

 

Konuşmaların ardından sahne alan Atena ve arkadaşlarının performansı ilgiyle izlendi. Özellikle Yunanistan’a özgü çalgı Buziki’nin sesleri salonda dostluk rüzgârı estirdi.

Atena ve grubunun güzel konserinin ardından bir başka güzellik sahne aldı. Naousso Flormanik orkestrası eserleriyle ve solo yapılan gösterileri ile taktir topladı.

 

Hüseyin EROĞLU

 

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.