“ÇÖZÜM BEKLEYEN İMAR SORUNLARI GERÇEĞİ VAR”

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout Haber MerkeziC.M Sanayispor’da Teknik Patron Kadir Aydemir – 22 Haziran 2016KANGREN OLMUŞ SORUNLAR ÇÖZÜLÜYOR – 21 Haziran 2016HAVRAN PAZARYERİ’NDE ” RAMAZAN BEREKETİ” – 21 Haziran 2016DENİZ KUM GÜNEŞ FESTİVALİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERLE SON BULDU – 21 Haziran 2016BSM DE MİNİKLER SAHNEYE IŞIK SAÇTI – 21 Haziran 2016MHP’DE TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİ GERÇEKLEŞTİ, ZAFER MUHALİFLERİN […]

“ÇÖZÜM BEKLEYEN İMAR SORUNLARI GERÇEĞİ VAR”

 

Başkan Gençer, her hafta bir mahalleye konuk oluyor ve halkın sorunlarını ilk ağızdan dinliyor

‘’Başkan Burada’’ halk toplantıları kapsamında Belediye Başkanı Rahmi Gençer ve daire amirleri bu kez Yeni Mahalle’deydi. Buluşmada, Başkan Yardımcısı Gökay Bacan ve daire amirleri de hazır bulundu. Başkan Gençer’i kahvehaneler önünde, Mahalle Muhtarı Beytullah Gündoğan karşıladı.

 

Rahmi Gençer, açılış konuşmasında Büyükşehir Yasası’na göre, kendilerine düşen görev ve sorumlulukları anlattı, Belediye’nin bütçesi hakkında detaylı bilgi verdi. Su, kanalizasyon, sinek mücadelesi ve altyapı çalışmasından sonra meydana gelen yol bozuklarının, büyükşehir belediyesinin sorumluluğunda olduğunun altını çizdi. Kendilerinin bu konuda sadece aracı olduklarını ve sorunları yetkililere zamanında ilettiklerini  belirtti.

 

Toplantının ikinci bölümü soru-cevap şeklinde geçti. İlk soru Yeni Mahalle’nin imar problemiyle ilgiliydi. Çarpık yerleşimiyle dikkat çeken bölgede birçok eve, yapı kullanma izni verilemediği konuşuldu. Başkan Gençer, ‘’Bu durum, can güvenliğiyle ilgili olduğundan çok vahimdir. Bu sorunu ortadan kaldırmak için uzmanlardan oluşan bir ekip kurulması gerektiğini düşünüyorum. Türkiye’de konunun birçok örneği var. Buradaki imar problemini ertelemeden çözüme kavuşturmalıyız. Çözüm için büyükşehirden uygun görürlerse destek alabiliriz. Yalnız bizim değil, herkesin taşın altına elini koyması gerekir’’ dedi.

 

Rahmi Gençer’e gelen talepler arasında, dolmuş hattında güzergâh değişikliği, sivrisineklerin çok oluşu gibi hususlar da yer aldı. Başkan Gençer, bu konuları bir kere daha Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ne ileteceklerini belirtti.

 

Toplantı bitiminde Başkan Gençer ve Muhtar Gündoğan, daha sonra Ayvalık Belediyesi’nin Evde Bakım ekiplerinin hizmet verdiği bir evi ve Yeni Mahalle Spor Tesisleri’ni ziyaret etti.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.