" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

FESTİVALDE TSM VE TAUNA KONSERİ

  Edremit barış ve dostluk festivali günü Şükrü Tunar Kültür Merkezi’nde; Türk sanat müziği konserleri ile devam etti.   Edremit Belediyesi ve Yunanistan Sanat Birliği (Greek Art Union) tarafından, düzenlenen Uluslararası Dostluk, Barış, Kültür ve Sanat Festivali tüm hızıyla devam ediyor. Festivalin ikinci gününde Akçay Kültür sanat derneği Türk Sanat Müziğü korosu ve Tauna konseri […]

FESTİVALDE TSM VE TAUNA KONSERİ
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

 

Edremit barış ve dostluk festivali günü Şükrü Tunar Kültür Merkezi’nde; Türk sanat müziği konserleri ile devam etti.

 

Edremit Belediyesi ve Yunanistan Sanat Birliği (Greek Art Union) tarafından, düzenlenen Uluslararası Dostluk, Barış, Kültür ve Sanat Festivali tüm hızıyla devam ediyor.

Festivalin ikinci gününde Akçay Kültür sanat derneği Türk Sanat Müziğü korosu ve Tauna konseri ilgiyle izlendi.

Şef Resul Akdeniz yönetiminde Türk sanat Müziği korosu ve solistler Mithat Çağman, Azize Gürlek, Kadir Bozkır, Ahmet İkizalp, Kemal Yılmaz, Sabiha Birinci, Nilgün Öztürk ve Çiğdem Çevirgen birbirinden güzel eserleri başarıyla seslendirdiler.

Şef Resul Akdeniz de Zülfü Livaneli’nin “Yiğidim aslanım burada yatıyor” türküsün Uduyla çalıp söyledi.

 

Koro konserinin ardından Edremit Belediye Başkan yardımcısı İlhan Yazar Koro Şefi Resul akdenize plaket ve koro elemanlarına da teşekkür belgesi verdi.

 

Tauna konseri öncesi salona gelen Selanik-Naoussa Belediye Başkanı Nikos Koutsogiannis’e Gazetemiz Genel Koordinatörü Hüseyin Eroğlu gazetemizi sundu. Çevresindekiler ile birlikte Türk Yunan Dostluğuna dikkat çeken manşet haberimizi ve gazetemizi titizlikle incelediler.

 

Zeytinyağı tanıtım gurubu başkanı Mehmet Hakkı Semerci, Selanik-Naoussa Belediye Başkanı Nikos Koutsogiannis’e günün anısına barışın simgesi olan Zeytin ağacı motifli tabloyu taktim etti.

 

Sanat müziği koro konseri ve takdimlerin ardından sanatçı Tuana sahne aldı. Kendisine muhteşem danslarıyla eşlik eden sanatçılarla birlikte sahneye çıkan Tauna şovları ve seslendirdiği parçalarla büyük alkış aldı.

Tuana’nın konserinin bir böümüne Yunanlı Sanatçı Athena (Αθηνά Πέιου)’a katılarak birlikte yunaca şarkı söylediler. Yunanlı Buzuki  sanatçısı ve trompet sanatçıları da  Tauna ve Athena’a eşlik ettiler.

 

Geceye Edremit Belediye Başkan yardımcısı İlhan Yazar, Selanik-Naoussa Belediye Başkanı Nikos Koutsogiannis, Yunanistan Sanat Birliği (Greek Art Union) Başkanlarından Stella Chaviaropoulou ve Maria Loumpourdi, Kent Konseyi Turizm Tanıtım gurubu Başkanı Gürbüz Gümbay ve Zeytinyağı tanıtım gurubu başkanı Mehmet Hakkı Semerci’nin yanı sıra çok sayıda türk ve yunan misafir katıldı.

 

Hüseyin EROĞLU

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.