" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

ÖREN PLAJLARI ÖNÜMÜZDEKİ YIL İĞDE AĞAÇLARIYLA RENKLENECEK

Bir zamanlar İskele Mahallesi ve Ören plajlarının simgeleri olan İğde ağaçları önümüzdeki yıl plajlarda yeniden hayat bulacak. Burhaniye Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü kendi seralarında yetiştireceği iğde fidanlarını önümüzdeki ekim zamanı plajları yeniden iğde ağaçları ile renklendirecek. Burhaniye Belediyesi Park ve Bahçeler Müdür Vekili İlker Omar Demiray” Ben 20 yıl önce Burhaniye’ye yerleştiğimde iğde ağaçlarının kokuları […]

ÖREN PLAJLARI ÖNÜMÜZDEKİ YIL İĞDE AĞAÇLARIYLA RENKLENECEK
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Bir zamanlar İskele Mahallesi ve Ören plajlarının simgeleri olan İğde ağaçları önümüzdeki yıl plajlarda yeniden hayat bulacak.

Burhaniye Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü kendi seralarında yetiştireceği iğde fidanlarını önümüzdeki ekim zamanı plajları yeniden iğde ağaçları ile renklendirecek. Burhaniye Belediyesi Park ve Bahçeler Müdür Vekili İlker Omar Demiray” Ben 20 yıl önce Burhaniye’ye yerleştiğimde iğde ağaçlarının kokuları ile tanıştım. Belediyemize ait seralarımızda iğde fidanlarını yetiştirerek önümüzdeki ekim döneminde ekerek plajlarımızı yeniden iğde ağaçlarıyla renklendireceğiz. Yetiştireceğimiz iğde fidanlarını öncelikle sahil kesiminde bulunan plajlarımız ve yeşil alanlarda toprakla buluşturacağız. Daha sonra yaptığımız yeşil alanlar içinde de iğde ağaçları ekerek ağaç ve bitki çeşitliliğimizi arttırmayı düşünüyoruz” dedi.

Park ve Bahçeler Müdürlüğünün yeniden plajlarda iğde ağacı ekecek olması birçok kesimi memnun ederken özellikle gençlik yıllarında plajlarda iğde ağaçları altında oturup çaylarını yudumlayan piknik yapan kişileri sevindirdi.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.