ALMANYA’DA ALTIEYLÜL  BENGİ EKİBİ MEST ETTİ

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout Haber MerkeziC.M Sanayispor’da Teknik Patron Kadir Aydemir – 22 Haziran 2016KANGREN OLMUŞ SORUNLAR ÇÖZÜLÜYOR – 21 Haziran 2016HAVRAN PAZARYERİ’NDE ” RAMAZAN BEREKETİ” – 21 Haziran 2016DENİZ KUM GÜNEŞ FESTİVALİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERLE SON BULDU – 21 Haziran 2016BSM DE MİNİKLER SAHNEYE IŞIK SAÇTI – 21 Haziran 2016MHP’DE TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİ GERÇEKLEŞTİ, ZAFER MUHALİFLERİN […]

ALMANYA’DA ALTIEYLÜL   BENGİ EKİBİ MEST ETTİ

 

 

Almanya Balıkesirliler Derneği’nin düzenlediği hıdrellez etkinlikleri kapsamında Pamukçu Bengi Folklor ekibi gösterileri ile büyük alkış aldı. Başkan Zekai Kafaoğlu etkinlikte keşkek dövdü.

 

Etkinliklerin son günü Altıeylül Belediyesi Pamukçu Bengi Ekibi gösterileri ile mest etti.  Folklor ekibinin birbirinden farklı oyunları gurbetçilerden büyük beğeni topladı. Folklor ekiplerinin yanı sıra Başkan Zekai Kafaoğlu Almanya’da keşkek dövdü.

Almanya Balıkesirliler Derneği’nin gerçekleştirdiği geleneksel hıdrellez hayrına Dusseldorff Başkonsolosu Şule Gürel, Duisburg Belediye Başkanı Erkan Kocalar da katıldı. Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu da yaptığı konuşmada “Gurbetçi kardeşlerimiz özellikle yurtdışında çalışarak hem ülkemize hem de çalıştıkları ülkeye ekonomik katkılar sağlıyorlar. Gurbetçi kardeşlerimiz

Türkiye’deki seçimlerde oy kullanarak Türk siyasetine katkı da bulunuyorlar.  En önemli konu da dinimizi, kültürümüzü, inancımızı kaybetmeden gelecek nesillerimizi yetiştirmeliyiz hem de bulunduğumuz ülke ile uyum içinde yaşamalıyız” dedi.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.