" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

KÜÇÜKKUYU BELEDİYESİNDEN AİLELER İÇİN İKİ ÖNEMLİ PROJE

  Küçükkuyu Belediye Başkanlığı belde halkının özellikle de ailelerin rahatı için hazırladığı iki projenin birinin açılışını yaptı diğerinin de temel atma törenini büyük bir katılım ile gerçekleştirdi.   Küçükkuyu’da ilk olarak CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, CHP Çanakkale Milletvekilleri Muharrem Erkek, Bülent Öz ve kalabalık bir halk topluluğunun katılımı ile Minikler Ekolojik Bakım ve Yaşam […]

KÜÇÜKKUYU BELEDİYESİNDEN AİLELER İÇİN İKİ ÖNEMLİ PROJE
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

 

Küçükkuyu Belediye Başkanlığı belde halkının özellikle de ailelerin rahatı için hazırladığı iki projenin birinin açılışını yaptı diğerinin de temel atma törenini büyük bir katılım ile gerçekleştirdi.

 

Küçükkuyu’da ilk olarak CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, CHP Çanakkale Milletvekilleri Muharrem Erkek, Bülent Öz ve kalabalık bir halk topluluğunun katılımı ile Minikler Ekolojik Bakım ve Yaşam Evinin temel atma töreni gerçekleştirildi. Törende Konuşan Küçükkuyu Belediye Başkanı Cengiz Balkan “Belediyemiz mülkiyetine ait taşınmazın üzerine yapacağımız 3 katlı minikler Ekolojik Bakım ve Yaşam Evi yaklaşık kapasitesi 40 minik cocuğun gün içerisinde bakımları ve günlük yaşam ihtiyaçlarının karşılanması için siz halkımızın hizmetine sunulacaktır.Günlük eğitim,bakım,ve oyun salonları bu projede yer almaktadır.100 m2 den oluşan 2 adet oyun ve eğitim salonu mevcuttur.120 m2 olarak ta uyku odaları projelendirilmiştir.Ekolojik denmesinin sebebi ;minikler kendi yaşam evlerinde bitki ve çiçekleri kendileri yetiştirecekler. Doğa ile uyumlu pikniklerini kendi bahçelerinde yapacaklar.diye özetlerken Bakım Evinin yapım masrafları tamamen belediyenin öz kaynaklarından karşılanacağını ve maliyetin 600 bin lira civarında olacağını belirtti. Protokolün butona basması ile temele dökülen harç ile temel atma töreni gerçekleşti.Törenin ardından oluşan kortej Karşıyaka Belediye Bandosunun çaldığı marşlar eşliğinde Amfi Tiyatro bölgesine giderek Aş evinin açılışını gerçekleştirdiler.Düğün törenleri asker uğurlamaları ve hayır günlerinde halkın hizmetinde olacak.gerek duyan vatandaşlar aş evinde yemeklerini pişirip bahçesinde davetlilere yedirecek.Buradaki törende Küçükkuyu Belediye Başkanı Cengiz Balkan ve CHP Milletvekili Gürsel Tekin birer konuşma yaptı. Tören sonunda katılan halka tavuklu pilav ve ayran ikram edildi.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.