“BÜYÜKAİLE” BEYAZ FİLE EKİBİ GÖREVDE

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout Haber MerkeziC.M Sanayispor’da Teknik Patron Kadir Aydemir – 22 Haziran 2016KANGREN OLMUŞ SORUNLAR ÇÖZÜLÜYOR – 21 Haziran 2016HAVRAN PAZARYERİ’NDE ” RAMAZAN BEREKETİ” – 21 Haziran 2016DENİZ KUM GÜNEŞ FESTİVALİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERLE SON BULDU – 21 Haziran 2016BSM DE MİNİKLER SAHNEYE IŞIK SAÇTI – 21 Haziran 2016MHP’DE TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİ GERÇEKLEŞTİ, ZAFER MUHALİFLERİN […]

“BÜYÜKAİLE” BEYAZ FİLE EKİBİ GÖREVDE

 

 

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kurulan “Büyük Aile” Beyaz File ekibi tüketicinin satın aldığı ürün ve hizmetler sonucunda oluşabilecek haksızlık ve mağduriyet karşısında vatandaşın hakkını koruyor.

 

Önce insan düsturu ile çıkılan bu yolda her daim vatandaşlarımızın yanında olduğunu gösteren Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, tüketicinin yaptığı alışverişlerde, satın aldığı ürün veya hizmetlerinde oluşturacağı talep ve isteklerine, Beyaz Masa biriminde bulunan Beyaz File ekiplerince destek hizmeti vermeye devam ediyor. Konunun çözülebilmesi noktasında ilgili talep veya istek, Tüketici Hakem Heyetine yönlendirilerek takip edilmektedir. Günümüzde her bir bireyin beşikten mezara kadar tüketici olduğu ve satın alma davranışını göstermese bile maruz kaldığı reklamlar ile tüketiciyi yönlendirebilmesi, olumlu ya da olumsuz ürünler hakkında bilinç oluşturabilmesi, tüketici hakları konusunda vatandaşların daha bilinçli olma gerekliliğini ortaya çıkarmaktadır.

 

Beyaz File ekibi de bu bilinçle hareket ederek, zabıta eşliğinde “BüyükAile” kapsamındaki faaliyetlerde, ilçelerdeki okulları ziyaret ederek öğrencilerin bilinçli tüketici olmaları konusunda eğitimler verdi. Pazarlarda ve kent merkezinde açtığı stantlarda vatandaşlara tüketici hakları konusunda farkındalık oluşturma çalışmaları da yapıldı.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.