" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

ÖZEL FIRATLI ÖĞRENCİLER AİLECEK ÜÇ BOYUTLU MAKET YAPTI

Balıkesir Özel Fırat Ortaokulu’nda düzenlenen; ‘Ailecek 3D Maket Yapıyorum’ etkinliğinde renkli görüntüler oluştu.   Anne ve babalar çocuklarıyla birlikte ‘Anıtkabir’den ‘Aspendos’a, ‘Pisa Kulesi’nde ‘Londra Köprüsü’ne, ‘Eyfel Kulesi’nden ‘Mostar Köprüsü’ne, ‘Empire States’ten ‘Mescid-i Aksa’ya kadar çok sayıda ve çeşitte 3 boyutlu maketleri yapabilmek için ter döktüler. ‘Eğitimde daima zirvelere’ sloganıyla eğitimin öncülerinden Özel Fırat Ortaokulu düzenlediği […]

ÖZEL FIRATLI ÖĞRENCİLER AİLECEK ÜÇ BOYUTLU MAKET YAPTI
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Balıkesir Özel Fırat Ortaokulu’nda düzenlenen; ‘Ailecek 3D Maket Yapıyorum’ etkinliğinde renkli görüntüler oluştu.

 

Anne ve babalar çocuklarıyla birlikte ‘Anıtkabir’den ‘Aspendos’a, ‘Pisa Kulesi’nde ‘Londra Köprüsü’ne, ‘Eyfel Kulesi’nden ‘Mostar Köprüsü’ne, ‘Empire States’ten ‘Mescid-i Aksa’ya kadar çok sayıda ve çeşitte 3 boyutlu maketleri yapabilmek için ter döktüler.

‘Eğitimde daima zirvelere’ sloganıyla eğitimin öncülerinden Özel Fırat Ortaokulu düzenlediği sosyal etkinlikler ile de hem öğrencilerinin yetenek ve becerilerini geliştirmelerine fırsat sunuyor hem de okul aile ve öğrenciyi eğitimde bir araya getirerek istendik bir eğitime imza atıyor.

Okulun bahçesinde düzenlenen ve yaklaşık 3 saat süren etkinlikte 5.sınıf öğrencileri, aileleri ve öğretmenleri birlikte sabırla maketleri tamamlayabilmek için ter döktüler. Üç boyutlu maketlerde parçaların doğru kullanımının, sıralamasının ve planlanmasının eğitimde önemli bir model olduğu bildirildi.

Eğitimde çocukların kültürlerini, el becerilerini, sabırlarını ve üretkenliklerini geliştirme adına böyle bir etkinlik düzenlediklerini belirten okulun Müdür Yardımcısı İsmail İnan, öğrencilerinin eğitimlerinin geliştirilmesi adına sürekli gayret sarf ettiklerini belirtti. İnan, “65 öğrencimiz, anne-baba, kardeş, öğretmen ve misafirlerimizle açık ve çok güzel bir havada, yaklaşık 35 adet ve 10 farklı maketlerimizle ortalama üç saat süren etkinliğimizdeki maksadımız; bir bütünlük içinde herkesin elinin değdiği, fikirlerin geliştirildiği ve ailecek bir arada da etkinlik yapılabileceğini göstermek istedik. Odak noktamız çocuklarımız. Burada çocuk, parçaları tamamlarken kendini tanıyor, eksik ve gelişmiş yönlerini keşfediyor. Özellikle zor parçaların yerleştirilmesinde etrafından yardım almasının yolu açılıyor. Sabırla ve azimle şaheserini tamamlarken özgüvenlerini de artırıyor.” şeklinde konuştu.

Etkinlikte maketlerini tamamlayan tüm ailelere günün anısına başarı sertifikası takdim edildi.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.